انجمن بین‌المللی رسانه‌های ورزشی درخواست خود را برای رفع محدودیت‌ها و بهتر شدن شرایط خبرنگاران به کمیته بین‌المللی المپیک درخواست داد.

به‌ گزارش ‌خبرگزاری موج به نقل از Inside the games، انجمن بین‌المللی رسانه‌های ورزشی (AIPS) از کمیته‌ بین المللی المپیک (IOC) درخواست کرد تا به شهرهای نامزدی میزبانی  المپیک اجازه بدهد برنامه‌های خود را برای خبرنگاران و رسانه‌ها شرح بدهند. همچنین بهبود شرایط خبرنگاران و کاهش محدودیت از شرایط درخواست‌های AIPS بوده است.

خبرنگاران از ۱۰۰ کشور دنیا در کنگره AIPS در کره جنوبی درباره مشکلات و حقوق خبرنگاران صحبت کردند.

جیانی مرلو که رییس AIPS است اعلام کرد IOC اجازه نداد شهرهای نامزد میزبانی  المپیک ۲۰۲۴ فرصتی برای ادامه‌ برنامه‌های خوب رسانه‌ها داشته باشد که این قانونی بسیار قدیمی است. رییس AIPS از IOC خواست تا درها را بر روی رسانه‌های بین‌المللی باز کند. او در ادامه‌ افزود: تمامی خبرنگاران نمی‌توانند به مقر IOC سفر کنند و در جلسات شرکت کنند.

در جلسه AIPS همچنین درباره درخواست برای افزایش سرمایه‌گذاری در زمینه اسکان خبرنگاران در مسابقات بزرگ بین‌المللی صحبت شد و AIPS متعهد شد تا در این زمینه با فدراسیون جهانی و IOC مذاکره کند. همچنین خبرنگاران درباره نگرانی‌های شان نسبت به محدودیت‌های خبری صحبت کردند.

در برخی مسابقات از خبرنگاران خواسته می‌شود تا تنها خبرهایی را کار کنند که کاملا مرتبط با مسابقات باشد و یا خبرهایی مربوط به خارج از استادیوم‌ها و شهرهای میزبان باشد اجازه انتشار ندارند. AIPS اعلام کرد که در این‌باره برای جام جهانی ۲۰۱۸  با فیفا و مسئولان روس رایزنی می‌کند تا محدودیت‌های خبری کمتر شوند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج