رئال مادرید و مهاجم پرتغالی این تیم می‌توانند امشب برابر سویا رکوردی دیگر به نام خود ثبت کنند.

به‌ گزارش ‌خبرگزاری موج ‌به نقل از آس، رئال مادرید یکشنبه شب در هفته سی و هفتم لالیگا به مصاف سویا می‌رود. این دیدار علاوه بر حساسیتی که دارد ممکن است با رکوردشکنی تیم مادریدی و کریستیانو رونالدو همراه شود.

این مهاجم پرتغالی امشب می‌تواند به رکورد ۴۰۰ گل برسد. او برابر تیمی قرار خواهد گرفت که بارها دروازه‌اش را باز کرده است. او در ۱۶ بازی توانسته است ۲۳ بار برابر سویا گلزنی کند. علاوه بر این سانتیاگو برنابئو جایی است که از ۱۲ گل اخیرش، ۱۰ گل را در این ورزشگاه به ثمر رسانده است. او توانست دو هت تریک برابر بایرن مونیخ و اتلتیکومادرید در لیگ قهرمانان اروپا داشته باشد. 

از طرفی مادرید تنها یک دیدار با رکورد گلزنی در بازی‌های پیاپی فاصله دارد. سفیدپوشان هفته گذشته در ویسنته کالدرون با گلی که ایسکو به ثمر رساند، به رکورد گلزنی در ۶۱ بازی پیاپی رسیدند و در این زمینه با بایرن‌مونیخ برابر شدند. این تیم آلمانی در سال‌های ۲۰۱۳ و ۲۰۱۴ چنین رکوردی را به ثبت رسانده بود. اگر مادرید دروازه‌ سویا را باز کند، می‌تواند رکوردی تاریخ را در جهان به نام خود ثبت کند.

آمار نشان می‌دهد این اتفاق به احتمال فراوان رخ خواهد داد. مادرید در ۱۲ بازی اخیرش برابر سویا گلزنی کرده است. سفیدپوشان در این دیدارها ۳۶ گل به ثمر رساندند (میانگین ۳ گل در هر بازی). آخرین باری که سویا توانست دروازه‌اش را مقابل مادرید بسته نگه دارد، به ۱۵ سپتامبر ۲۰۱۲ برمی‌گردد. در آن دیدار این تیم با یک گل مادرید را در سانچس پیسخوان شکست داد اما آخرین باری که توانست در سانتیاگو برنابئو این کار را انجام بدهد، به ۱۳ سال پیش برمی‌گردد. آن بازی نیز با نتیجه‌ یک بر صفر به نفع سویا پایان یافت.

مادرید در بازی امشب از رونالدو بهره خواهد برد. سویا بهترین حریف برای مهاجم پرتغالی است. او بیشترین گل را در میان BBC (رونالدو، گرت بیل و کریم بنزما) به ثمر رسانده است. از ۶۱ گل سه مهاجم مادرید ۳۵ گل (۵۷ درصد) را رونالدو به ثمر رسانده است.

علاوه بر این پلن B مادرید نیز در گلزنی موفق بوده است. زین الدین زیدان برابر ایبار، لگانس، اسپورتینگ خیخون، دپورتیوو لاکرونیا، گرانادا و دو بازی برابر کولتورال از بازیکنان ذخیره بهره برد که تیمش توانست ۳۳ گل در این دیدار ها به ثمر برساند. آلوارو موراتا نیمکت نشین دومین گلزن برتر مادرید با ۲۰ گل در ۶۱ بازی است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج