دروازه‌بان اتلتیکومادرید برای دومین سال پیاپی جایزه بهترین دروازه بان لالیگا را کسب می‌کند.

به‌ گزارش خبرگزاری موج ‌به نقل از آس، اتلتیکومادرید فردا (یکشنبه) در هفته‌ سی و هفتم لالیگا برابر رئال بتیس قرار خواهد گرفت. این دیدار از دو جهت برای تیم مادریدی مهم است. قرمز و سفید پوشان در صورت کسب یک امتیاز جایگاه سومی خود را تثبیت خواهند کرد و از طرفی به یان اوبلاک کمک خواهد کرند تا برای دومین فصل پیاپی جایزه سامورا را کسب کند.

این دروازه‌بان اهل اسلوونی به راحتی توانست ۲۸ بازی را پشت‌سر بگذارد (حداقل تعداد بازی برای دریافت جایزه بهترین دروازه بان ۲۸ دیدار است). او برای اتلتیکو ۲۸ بازی انجام داده است اما در ‌دقیقه ۴۱ دیدار برابر ویارئال آسیب دید و از زمین بیرون رفت. سپس مجبور به عمل جراحی از ناحیه کتف شد و به همین خاطر مدت‌ها از میادین دور ماند. قوانین جایزه سامورا بر این اساس است که هر دروازه‌بان حداقل باید ۶۰ ‌دقیقه بازی کند تا یک بازی به نامش ثبت شود. به همین خاطر دیدار برابر ویارئال جز بازی‌های او محسوب نمی‌شود. اگر دو گلی که اوبلاک در این بازی در یافت کرد را به حساب آوریم او در ۲۷ بازی ۱۹ بار دروازه‌اش باز شده است، یعنی ۰.۷۰ گل در هر بازی.

یان اوبلاک فاصله زیادی با نزدیک‌ترین رقیبش یعنی مارک آندره تراشتگن دارد. دروازه‌بان آلمانی بارسلونا در ۳۴ بازی ۳۰ گل دریافت کرده است (۰.۸۸ گل در هر بازی). تنها در صورتی آمار اوبلاک بدتر می‌شود که دروازه‌بان اتلتیکو پنج گل برابر رئال بتیس دریافت کند و تراشتگن گلی از تیم لاس پالاماس نخورد.

در این صورت دروازه‌بان آلمانی و اسلوونیایی برابر خواهند شد اما اگر اتلتیکو در دفاع خوب ظاهر شود، این اتفاق هرگز رخ نخواهد داد. تیم مادریدی بهترین خط دفاعی را با آمار ۲۵ گل در لالیگا دارد و پس از آن ویارئال با ۳۲ گل قرار دارد. اوبلاک فردا پس از پایان بازی با رئال بتیس جایزه سامورا را به خود اختصاص خواهد داد و برای دومین فصل پیاپی خواهد بود که به عنوان دست پیدا می‌کند. او در فصل گذشته توانست به رکورد ۱۶ گل خورده لیانیو برسد.

اوبلاک در حالی به این رکورد می‌رسد که نیمی از فصل را به خاطر آسیب‌دیدگی‌ از دست داد. او توانست در ۱۵ بازی دروازه‌اش را بسته نگه دارد. در مقابل، تراشتگن در ۱۳ بازی توانست این کار را انجام بدهد اما در مجموع ۳۴ بازی این رکورد را به ثبت رساند. در مقابل، اوبلاک این رکورد را در ۲۷ بازی به دست آورده است. کیلور ناواس که دروازه‌بان اصلی رئال مادرید است، در ۲۴ بازی تنها توانست چهار بار دروازه‌اش را بسته نگه دارد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج