سه آزادکار تیم ملی کشتی ایران به دیدار رده‌بندی مسابقات قهرمانی آسیا راه یافتند.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از سایت فدراسیون کشتی، در وزن ٥٧ کیلوگرم رضا اطری در دور اول با نتیجه 8  بر 6  محمود جان شاوتاکوف از ازبکستان را شکست داد وی در دور بعد مقابل یوکی تاکاهاشی از ژاپن با نتیجه 5 بر 2 شکست خورد و با توجه به حضور این کشتی گیر در دیدار فینال، اطری به گروه بازنده ها رفت. وی ابتدا در این گروه نویسون پینای از تایلند را با نتیجه 6 بر صفر و ضربه فنی شکست داد تا عصر امروز در دیدار رده بندی به مصاف  کیم سانگ گون از کره جنوبی برود. (در این وزن یوکی تاکاهاشی از ژاپن و زانابازار زاندانبود از مغولستان به دیدار فینال رسیدند.)

در وزن ٦٥ کیلوگرم میثم نصیری در دور اول با نتیجه 8 بر 5 میرژان آشیروف از قزاقستان را شکست داد وی در دور بعد مقابل باجرانگ از هند با نتیجه 7 بر 5 شکست خورد اما با حضور این کشتی گیر هندی در دیدار فینال، نصیری برای ادامه کار به گروه بازنده ها رفت. وی در این گروه مقابل سیروجدین حسن اف از ازبکستان با نتیجه 8 بر 3به پیروزی رسید و به دیدار رده بندی راه یافت. نصیری در این دیدار با کوک گوانگ کیم از کره شمالی مبارزه می کند. (در این وزن لی سئونگ چول از کره جنوبی و باجرانگ از هند در دیدار فینال حضور دارند.)

در وزن ٧٤ کیلوگرم بهمن تیموری در دور اول با نتیجه 5 بر 5 مقابل مسلم اولایف از قرقیزستان شکست خورد اما با توجه به حضور حریفش در دیدار فینال، تیموری راهی گروه بازنده ها شد. وی در این گروه بیونگ مین گانگ از کره جنوبی را با نتیجه 12 بر 2 شکست داد و به دیدار رده بندی رفت تا عصر امروز برای کسب مدال برنز با سوباسا آسایی از ژاپن کشتی بگیرد. (بکزاد عبدالرحمن اف از ازبکستان و مسلم اولایف از قرقیزستان فینالیست های این وزن هستند.)

در وزن ٩٧ کیلوگرم حسین شهبازی پس از استراحت در دور نخست در دور دوم مینوون سه او از کره جنوبی را با نتیجه 10 بر صفر شکست داد و راهی مرحله نیمه نهایی شد، شهبازی در این مرحله نااویا آکاگوما از ژاپن را با نتیجه 6 بر 2 شکست داد و راهی دیدار فینال شد. حریف وی در این دیدار ماگومد ابراگیم اف دارنده مدال برنز المپیک برزیل از ازبکستان است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج