تیم‌های مختلفی در لیگ‌های اروپایی می‌توانند در این هفته‌ در لیگ‌های کشور خود جشن قهرمانی بگیرند.

به‌ گزارش ‌خبرگزاری موج ‌به نقل از آس، پس از قهرمانی شب گذشته (جمعه) چلسی در لیگ برتر انگلیس، امشب و فردا شب تیم‌های دیگری در قاره سبز فرصت قهرمانی دارند. احتمال دارد در لیگ‌های فرانسه، ایتالیا، پرتغال، هلند و بلژیک، تیم‌های صدرنشینان جشن قهرمانی بگیرند که در ادامه‌ به آنها اشاره می‌شود.

ایتالیا

یوونتوس می‌خواهد سه‌گانه را فتح کند. این تیم صدرنشین سری A  است و فینالیست جام حذفی و لیگ قهرمانان اروپا نیز هست. این تیم تورینی یکشنبه فرصت دارد نخستین جام خود را در این فصل کسب کند. هنوز سه هفته‌ به پایان سری A  باقی‌ مانده است اما یوونتوس هفت امتیاز بیشتر از رم تیم دوم جدول دارد. شاگردان ماسیمیلیانو آلگری باید برابر نزدیک‌ترین رقیب خود قرار بگیرند و با شکست این تیم، جشن قهرمانی بگیرند.

فرانسه

موناکو می‌تواند به قدرت پاری ‌سن‌ ژرمن در لیگ یک پایان بدهد. این تیم فرانسوی پس از حذف توسط یوونتوس در نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا، این فرصت را دارد که در این هفته‌ جام قهرمانی را بالای سر ببرد. البته موناکو در صورتی قهرمان می‌شود که لیل را شکست بدهد و پاری ‌سن‌ ژرمن نیز که سه امتیاز کمتر از موناکو دارد، برابر حریفش سن اتین مساوی کند.

پرتغال

بنفیکا در حالی که تنها دو هفته‌ به پایان لیگ یک باقی‌ مانده است، با پنج امتیاز بیشتر از پورتو در صدر جدول قرار دارد. تنها پیروزی برابر ویتوریا گیمارش در استادیو دا لوز جشن قهرمانی بگیرد. اگر این تیم نتواند پیروز شود، باید منتظر بماند تا پورتو برابر پاکوس فرریرا امتیازی کسب نکند. بنفیکا در صورت قهرمانی، چهارمین عنوان پیاپی خود را در این بازی‌ها کسب خواهد کرد.

هلند

فاینورد فردا (یکشنبه) این فرصت دارد پس از ۱۸ سال دوباره قهرمان لیگ یک شود. این تیم در هفته‌ آخر به مصاف هراکلس می‌رود. اگر نتواند پیروز شود، باید منتظر لغزش آژاکس شود. در غیر این صورت آژاکس با پیروزی و شکست فاینورد جام قهرمانی را در آمستردام بالای سر خواهد برد.

بلژیک

مرحله نهایی لیگ برتر بلژیک که تنها با حضور ۶ تیم صعود کننده برگزار می‌شود، ممکن است این هفته‌ قهرمان خود را بشناسد. اندرلخت با چهار امتیاز بیشتر نسبت به بروخه در سه هفته‌ مانده به پایان لیگ، می‌تواند قهرمان شود. این دو تیم فردا برابر هم قرار خواهند گرفت و در صورت پیروزی اندرلخت، این تیم قهرمان خواهد شد. در غیر این صورت باید یک هفته‌ دیگر برای تعیین قهرمان صبر کرد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج