شاهکار آنتونیو کونته در اولین فصل مربیگری‌اش در لیگ برتر جزیره با کسب عنوان قهرمانی کامل شد.

به گزارش خبرگزاری موج، در آغاز هفته سی‌و‌هفتم لیگ برتر انگلیس، جمعه شب دو بازی برگزار شد که در دومین و مهمترین آنها تیم فوتبال چلسی با نتیجه یک بر صفر بر میزبانش وست‌بروموویچ رده هشتمی غلبه کرد تا در فاصله یک هفته به پایان لیگ و در حالی که یک بازی معوقه هم دارد، قهرمان این فصل از رقابت ها لقب بگیرد.

در این بازی برای چلسی تحت هدایت آنتونیو کونته، میچی باتشوای گلزنی کرد تا فاصله این تیم با تاتنهام رده دومی که سه بازی دیگر تا پایان فصل دارد به 10 امتیاز افزایش پیدا کند و سفیدپوشان لندن عملاً شانسی برای جبران این فاصله نداشته باشند.

به این ترتیب سرمربی ایتالیایی آبی‌پوشان لندن در اولین فصل مربیگری‌اش در لیگ برتر جزیره، ششمین قهرمانی چلسی در بالاترین سطح از فوتبال باشگاهی انگلیس را کسب کرد.

چلسی که پیش از این در فصول 55-1954، 2005-2004، 2006-2005، 2010-2009 و 2015-2014 قهرمان لیگ برتر انگلیس شده بود، دقیقاً دو هفته دیگر این شانس را دارد تا با غلبه بر همشهری‌اش آرسنال در بازی فینال جام حذفی انگلیس، دومین جام قهرمانی‌اش در این فصل را هم کسب کند.

پیش از قطعی شدن قهرمانی مردان کونته در خانه وست‌برومویچ، تیم فوتبال اورتون در ورزشگاه خانگی خود گودیسون پارک میزبان واتفورد بود که این بازی با نتیجه یک بر صفر  به سود اورتونخاتمه یافت.

در دومین روز از بازی‌های هفته سی‌و‌هفتم لیگ برتر انگلیس امروز (شنبه) 5 دیدار برگزار می‌شود که برنامه آنها به شرح زیر است:

ساعت 16 (به وقت تهران)

منچسترسیتی - لسترسیتی

ساعت 18:30

بورنموث - برنلی

میدلزبورو - ساتهمپتون

ساندرلند - سوانزی

ساعت 21

استوک سیتی - آرسنال

در جدول رده‌بندی لیگ برتر انگلیس، پس از چلسی 87 امتیازی که قهرمانی‌اش قطعی شد، تاتنهام با 77 امتیاز در رده دوم قرار دارد و لیورپول 70 امتیازی سوم است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج