مسابقات اسبدوانی کورس بهاره با رقابت 69 راس اسب در هفت دور مختلف ، عصر جمعه در مجموعه سوارکاری شهرستان گنبدکاووس در شرق استان گلستان برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری موج، این مسابقات در قالب هفته پنجم رقابت های اسبدوانی کورس بهاره شهرستان آق قلا بود که به دلیل آنچه نامساعد بودن میدان سوارکاری آق قلا اعلام شده، در گنبدکاووس برگزار شد و در کورس نخست که مخصوص اسب های ترکمن سه و چهار ساله 8 تا 14 امتیاز بود، اسب های صحراناز، بشوتن و سنان خان اول تا سوم شدند.
در کورس دوم و در رقابت میان اسب های دوخون سه و چهار ساله 2 تا 4 امتیاز ، اسب پدرام به مقام قهرمانی رسید و در پی او اسب های دازثمر و مهسانور هم دوم و سوم شدند.
اسب اسکانیا قهرمان کورس سوم این مسابقات در میان اسب های دوخون سه و چهار ساله 8 تا 10امتیاز شد و اسب های کینگ آسیا و لیلی ناز هم به مقام های دوم و سوم بسنده کردند.
کورس چهارم مخصوص اسب های دوخون چهار ساله هندیکاپ که در آن اسب های ریومنتو ، کژال و قلیچ بابا اول تا سوم شدند و در کورس پنجم در بین اسب های دوخون سه و چهار ساله 16 تا 22 امتیاز هم اسب پیربابا زودتر از سایرین از خط پایان گذشت و اسب های بازنوش قره بولاغ و بانوی صحرا هم دوم و سوم شدند.
رقابت اسب های دوخون سه و چهار ساله 24 تا 34 امتیاز در کورس ششم برگزار شد و اسب امیرپاشا عنوان قهرمانی را از آن خود کرد و اسب های ترکمن استوری و دازمارال به مقام های دوم و سوم بسنده کردند.
در آخرین دور این هفته از مسابقات اسبدوانی کورس بهاره، اسب های ترکمن سه و چهار ساله 16 تا 22 امتیاز رقابت کردند که در پایان عناوین برتر این کورس به ترتیب به اسب های غنج اسن، آتایار و آرگام مهر رسید.
در پایان این مسابقات مبلغ 726 میلیون و 250 هزار ریال به عنوان جایزه به صاحبان اسب های برنده تعلق گرفت.
بر اساس تصمیمات متخذه از سوی هیات های سوارکاری شهرستان های گنبدکاووس و آق قلا، مقرر شده بود که مسابقات اسبدوانی کورس بهاره در روز های پنجشنبه در گنبدکاووس و جمعه در آق قلا برگزار شود ولی تاکنون سه هفته از مسابقات آق قلا به علت مساعد نبودن میدان سوارکاری این شهرستان در گنبدکاووس برگزار شده است.
 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج