بازی های همبستگی کشورهای اسلامی درحالی از روز ۲۳ اردیبهشت ماه در باکوی آذربایجان برگزار می شود که تیم های ملی جانبازان و معلولان و نابینایان و کم بینایان در دو رشته دو و میدانی و جودو برای نخستین بار در این رویداد شرکت می کنند.

به‌ گزارش ‌خبرگزاری موج ‌به نقل از سایت کمیته ملی پارالمپیک، در مسابقات بازی های همبستگی کشورهای اسلامی برای نخستین بار مسابقات در بخش معلولان، نابینایان و کم بینایان برگزار می‌شود  که کاروان ایران با ترکیب ۱۳ نفر در دو رشته دوومیدانی و سه نفر در رشته جودو در این مسابقات شرکت می‌کند.

دوومیدانی با ترکیب ۱۳ ورزشکار و پنج مربی و در مواد دوی ۱۰۰، ۲۰۰ و ۴۰۰ متر، پرتاب وزنه و نیزه و پرش طول در بازی های کشورهای اسلامی شرکت می‌کند.

آرش خسروی، امیر خسروانی، وحید علی نجمی، سامان پاکباز، مسعود حیدری، عرفان حسینی، سجاد نیک پرست و حسین سعیدی از فدراسیون  نابینایان و کم بینایان و علی محمدیاری، علیرضا قلعه ناصری، جاوید احسان شکیب، مهدی مرادی و جواد دلاکه از فدراسیون جانبازان و معلولان در این رقابت‌ها شرکت خواهند کرد.

این مسابقات از ۲۴ تا ۳۱ اردیبهشت ماه در باکوی آذربایجان برگزار می‌شود. این تیم از چند ماه گذشته به صورت غیر متمرکز و در شهرستان ها تمرینات خود را برگزار کرده و در حال‌ حاضر در ورزشگاه شهید هرندی تحت نظر مربیان تیم‌ ‌ملی تمرینات خود را انجام می دهد. این تیم صبح روز شنبه به باکو اعزام خواهد شد.

تیم‌ ‌ملی جودو نیز با ترکیب سه ورزشکار به این پیکارها اعزام می‌شود  که در وزن ۷۳ – کیلوگرم مهدی برجلو از تهران، ۹۰ – کیلوگرم محمدعلی شنانی از خوزستان و ۱۰۰ + کیلوگرم احسان موسی نژاد از مازندران ترکیب تیم اعزامی ایران را تشکیل می دهند. سرمربیگری تیم را نیز محمدرضا حاج یوسف زاده بر عهده دارد. این تیم نیز ۲۳ اردیبهشت ماه برای شرکت در بازی‌های کشورهای اسلامی عازم باکو آذربایجان خواهد شد.

رقابت‌های تیم‌ ‌ملی جودو طی روزهای ۲۵ و ۲۶ اردیبهشت برگزار خواهد شد و جودوکاران برابر حریفان خود قرار خواهند گرفت.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج