قوهای سپید شهر مادرید یک گام تا رسیدن به رکورد بایرن مونیخ فاصله دارند.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از آس، زین‌الدین زیدان می‌تواند چهارشنبه شب رکورد دیگری را به نام خود ثبت کند. اگر رئال مادرید بتواند در دیدار برگشت نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا برابر اتلتیکومادرید گلزنی کند، می‌تواند به رکورد بایرن مونیخ برسد. بایرن در فصل ۲۰۱۴ و ۲۰۱۳ در ۶۱ بازی پیاپی توانست گلزنی کند. مادرید پیش از این توانسته بود رکورد بارسلونا (بهترین تیم اسپانیایی) را با ۴۴ بازی پیاپی بشکند.

آخرین گام همواره سخت‌ترین آن‌هاست چون اتلتیکومادرید با مربیگری دیگو پابلو سیمئونه یکی از سه تیمی است که توانسته است در ۸۲ دیدار پیشین رئال مادریدِ زین‌الدین زیدان، دروازه‌اش را بسته نگه دارد. آمار زیدان در باز نکردن دروازه حریفان در همه بازی‌ها تنها سه درصد است. مادرید تحت هدایت رافائل بنیتس نیز رکورد خوبی را بر جای گذاشت و از ۲۵ بازی در پنج دیدار در گلزنی ناکام بود یعنی ۲۰ درصد بازی‌ها.

یان اوبلاک نخستین دروازه‌بانی بود که اجازه گلزنی به تیم زیدان نداد. او در ۲۷ فوریه سال ۲۰۱۶ در سانتیاگو برنابئو اجازه گلزنی به سفیدپوشان نداد و اتلتیکو یک بر صفر پیروز شد. پس از اوبلاک تنها دو دروازه‌بان دروازه‌شان را برابر تیم مادریدی بسته نگه داشتند. بنگالیو که دروازه‌بان ولفسبورگ است نیز در دیدار رفت مرحله یک چهارم نهایی فصل گذشته لیگ قهرمانان اروپا این کار را انجام داد و تیم آلمانی دو بر صفر پیروز شد. سپس جو هارت در نیمه نهایی لیگ قهرمان اروپای فصل گذشته دروازه‌اش را بسته نگه داشت. دیدار منچسترسیتی و مادرید بدون گل به پایان رسید. پس از آن بازی (۲۶ آوریل ۲۰۱۶) مادرید ۶۰ بازی پیاپی گلزنی کرد.

این رکورد با پیروزی یک بر صفر برابر رئال سوسیداد شروع شد و در این مدت سفیدپوشان ۱۶۵ گل (میانگین ۲.۷۵ گل در هر بازی) برابر ۲۸ حریف متفاوت و در پنج رقابت مختلف به ثمر رساندند. نکته قابل توجه در این رابطه تعداد گل‌زن‌های مادرید است. ۲۱ بازیکن متفاوت باعث رقم خوردن چنین آماری شدند. کریستیانو رونالدو با ۳۹ گل در صدر قرار دارد. پلن B مادرید نیز در ثبت این آمار اهمیت داشته است. زیدان در هفت بازی از بازیکنان ذخیره‌اش بهره برد. برابر کولتورال لئونسا در کوپادل‌ری (۱۳ گل در دو دیدار رفت و برگشت) در لالیگا مقابل ایبار (چهار گل)، لگانس (چهار گل)، اسپورتینگ خیخون (دو گل)،‌ دپورتیوو لاکرونیا (۶ گل) و برابر گرانادا (چهار گل) به ثمر رساندند. این بازی در مجموع هفت دیدار ۳۳ بار گلزنی کردند. علاوه بر این آلوارو موراتا با ۲۰ گل دومین گلزن برتر مادرید است. در فهرست بازیکنانی که پاس گل دادند، تونی کروس با ۱۴ پاس در صدر قرار دارد و پس از او رونالدو، خامس رودریگس، لوکاس واسکس و مارسلو با ۱۲ پاس قرار دارند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج