مهاجم بارسلونا با وجود این که آمار گلزنی اش نسبت به فصل‌های گذشته ضعیف‌تر بوده است اما فصل درخشانی را پشت سر گذاشته است.

به‌ گزارش ‌خبرگزاری موج ‌به نقل از اسپورت کاتالونیا، نیمار به ثبت فصلی فوق‌العاده‌ نزدیک است. با وجود اینکه مهاجم بارسلونا در گلزنی همچون فصل‌های گذشته عمل نکرده اما آمار خوبی بر جای گذاشته است. اگر رئال مادرید در یکی از سه بازی آخر خود امتیاز از دست بدهد، فصل برای مهاجم برزیلی درخشان‌تر به پایان خواهد رسید.

این مهاجم برزیلی بیش از دیگر هم بازی‌هایش پاس گل داده است. او ۱۰ پاس  در لالیگا، یک پاس در کوپا دل ری و هشت پاس در لیگ قهرمانان اروپا برای هم‌تیمی‌هایش ارسال کرده است اما آمار گلزنی‌اش فاصله زیادی با آمار مورد نظرش داشته است. در حالی که لیونل مسی ۳۵ گل در لالیگا به ثمر رسانده است و لوییس سوارس با ۲۷ گل دومین گلزن برترین این رقابت‌هاست، نیمار تنها ۱۰ بار گلزنی کرده است. او در این مدت نه هت تریک کرد و نه دبل کرد.

نیمار آمارش را نسبت به اولین فصل حضورش در نوکمپ (۱۴ – ۲۰۱۳) بهتر کرد. او تحت هدایت خراردو مارتینو ۹ گل به ثمر رساند. در حالی که زیر نظر لوییس انریکه این آمار بهتر شد و تعداد گل‌هایش به ۲۲ گل در فصل ۱۵ – ۲۰۱۴ رساند. او در فصل پیش ۲۴ بار گلزنی کرد. به نظر می رسید مهاجم آبی‌اناری‌ها در فصل جاری بهتر کار کند اما با بهتر شدن دفاع‌های حریف و بدشانسی‌اش (۶ ضربه به تیر در لالیگا و دو ضربه به تیر در کوپا دل ری) آمار ضعیفی را بر جای گذاشت. با این حال آمار بازیکن برزیلی در مجموع لالیگا خوب است. او در ۷۷ بازی ۳۹ گل به ثمر رسانده است.

تنها نباید عملکرد نیمار را از لحاظ آمار گلزنی بررسی کرد. او از لحاظ تاکتیکی در سطح خیلی خوبی نسبت به دیگر بازیکنان بارسلونا قرار دارد و توانسته است در لحظات حساس تعیین کننده باشد. تنها اخراج کودکانه‌اش در دیدار برابر مالاگا که منجر به محرومیت سه جلسه‌ای او شد، نیمار در بیشتر لحظات خستگی ناپذیر نشان داده و فصل خوبی را پشت‌سر گذاشته است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج