یک مقام سیاسی اسپانیا به باشگاه بارسلونا به خاطر ورود به مسائل سیاسی و حمایت از همه پرسی استقلال ایالت کاتالونیا هشدار داد.

به گزارش خبرگزاری موج، خاویر ماروتو، رهبر حزب مردم اسپانیا به هیئت مدیره باشگاه بارسلونا در خصوص عواقب حمایت علنی از همه پرسی برای استقلال ایالت کاتالونیا هشدار داده است.

در ابتدای هفته جاری، پیش از پیروزی 4 بر یک خانگی بارسلونا برابر ویارئال در هفته سی‌و‌ششم لالیگا در خارج از ورزشگاه گروه‌هایی تلاش داشتند که به نفع همه پرسی استقلال ایالت کاتالونیا تبلیغ کنند و نظر هواداران بارسلونا را برای دادن رأی مثبت به این همه‌پرسی جلب کنند که این اتفاق به نظر ماروتو اشتباه بوده است.

او که برای شرکت در یک مراسم به کاتالونیا سفر کرده بود، به خبرنگاران گفت: به عنوان یکی از نمایندگان مردم من از خود می‌پرسم که میان هواداران بارسلونا آیا چند هزار نفر نیستند که احساس کنند نیازی به استقلال ندارند؟ من فکر می‌کنم که هیئت مدیره باشگاه بارسلونا با کاری که انجام داد یک گل به خودی زد و این گواه روشنی برای اثبات وجود فشار روی مردم کاتالونیا است.

مدیران باشگاه بارسلونا حمایت خود را از استقلال ایالت کاتالونیا اعلام و از برگزاری همه‌پرسی برای مستقل شدن این ایالت از دولت اسپانیا استقبال کرده‌اند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج