رئیس کمیته بین‌المللی پارالمپیک در دیدار با خانواده مرحوم بهمن گلبارنژاد بالاترین نشان ریاست IPC را به خانواده وی اعطا کرد.

به گزارش خبرگزاری موج، فیلیپ کریون، رئیس کمیته بین‌المللی پارالمپیک در سفر به استان فارس با خانواده مرحوم بهمن گلبارنژاد دیدار کرد.

در این مراسم رئیس کمیته بین‌المللی پارالمپیک، مسعود اشرفی، دبیر کمیته ملی پارالمپیک، مسوولان هیات و استان فارس و بنیاد شهید حضور داشتند و به مزار وی رفته و ادای احترام کردند.

در ابتدای این ملاقات که همسر و پسر مرحوم گلبارنژاد و مسوولان استان فارس حضور داشتند، مسعود اشرفی گفت: در بازی‌های پارالمپیک ۲۰۱۶ ریو شاهد حادثه ناگواری بودیم. اگرچه این بازی‌ها با افتخارات بسیار زیادی در دنیا برگزار شد، اما در پایان بازی‌ها شاهد حادثه ناگواری بودیم که از بازی‌های پارالمپیک ۱۹۸۸ سئول تاکنون روی نداده است. به هر روی این اتفاق در برخی رشته‌ها که ریسک بالایی دارند رخ می‌دهد و متاسفانه این حادثه برای ورزشکار ما در بازی‌های پارالمپیک ریو رخ داد و منجر به فوت بهمن گلبارنژاد شد.
وی افزود: پس از این حادثه نتایج تحقیقات به دست ما و کمیته بین المللی پارالمپیک رسید و تیم پزشکی و کمیته بین‌المللی پارالمپیک مطمئن شد که این اتفاق به دلیل مشکل مسیر پیست نبوده است، اما از آن‌جایی که این اتفاق برای بهمن گلبارنژاد رخ داد آقای فیلیپ کریون، رییس کمیته بین‌المللی پارالمپیک متاثر شدند و پیشنهاد کردند در سفر به ایران با خانواده مرحوم گلبارنژاد ملاقات و ادای احترام کنند.
دبیر کمیته ملی پارالمپیک کشورمان افزود: امروز نیز برای ادای احترام به مرحوم گلبارنژاد و ابراز هم‌دردی با خانواده ایشان به این‌جا آمده ایم. از مختار نورافشان و عبادی، رئیس و دبیر هیات استان فارس نیز برای برگزاری مراسم مرحوم گلبارنژاد تشکر می‌کنم.

در ادامه فیلیپ کریون گفت: من درک می کنم شرایط دشواری دارید ما جایگاه خاصی را برای ایران قائل هستیم. از سال ۱۹۹۵ که برای برگزاری کلاس مربیگری بسکتبال باویلچر به ایران آمد تاکنون چندین بار به کشورتان سفر کردم و به مردم ایران علاقمند هستم.

رئیس کمیته بین المللی پارالمپیک مرحوم بهمن گلبارنژاد را به عنوان یکی از بهترین ورزشکاران جهان معرفی کرد و افزود: مرحوم گلبارنژاد را به عنوان یکی از بهترین ورزشکاران به خاطر داشته باشید. هفته گذشته در مراسم اعطای نشان صنعت در ورزش شرکت کرده و در این مراسم عکس ورزشکاران بزرگی که از میان ما رفته‌اند به نمایش گذاشته و از آن‌ها تقدیر شد. مرحوم بهمن گلبارنژاد هم یکی از این افراد بود و به او ادای احترام شد.

وی در ادامه بالاترین نشان کمیته بین المللی پارالمپیک به اسم "پین ریاست" را به خانواده مرحوم گلبارنژاد اعطا کرد و گفت: این نشان که از مدال پارالمپیک ارزشمندتر است را به افراد خانواده پارالمپیک می‌دهیم. در طول ۱۶ سال ریاستم در کمیته بین‌المللی پارالمپیک این نشان را به ۱۲ نفر هدیه داده‌ام که دو نشان را به آقایان محمود خسروی وفا و مسعود اشرفی، رییس و دبیر کمیته ملی پارالمپیک اعطا کرده‌ام و این نشان را نیز به خانواده مرحوم گلبارنژاد اعطا می کنم. پین ریاست فقط از طریق رییس کمیته بین‌المللی پارالمپیک به مستحقان واقعی ورزش معلولین اعطا می‌شود که پشت آن را من امضا کرده ام.

در پایان مسعود اشرفی گفت: از انتخاب آقای کریون تشکر می‌کنم و مطمئن هستم بهمن گلبارنژاد به عنوان یک قهرمان ورزش پارالمپیک در ورزش جهان باقی خواهد ماند.

ندا فراستی، ملی پوش پیشین بسکتبال باویلچر و همسر گلبارنژاد هم از آقای کریون و اشرفی تشکر کرد و گفت: حضور شما در این‌جا ارزشمند و باعث افتخار است و به دلیل ارزشی که به خانواده گلبارنژاد دادید، تشکر می‌کنم.

خانواده گلبارنژاد نیز به دلیل حضور رئیس کمیته بین‌المللی پارالمپیک در شیراز و ادای احترام به او لوح تقدیری اعطا کردند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج