تیم والیبال زیر ۲۳ سال بانوان ایران دومین حضور خود در رقابت‌های قهرمانی آسیا را تجربه خواهد کرد و ملی پوشان در تلاش برای ارتقاء جایگاه هشتمی خود در این رقابت‌ها هستند.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از سایت فدراسیون والیبال، دومین دوره مسابقات والیبال قهرمانی زنان زیر 23 سال آسیا از 23 تا 31 اردیبهشت ماه سال جاری در شهر «ناخون راتچاسیما» کشور تایلند برگزار می‌شود. تیم زیر 23 سال بانوان ایران در این دوره از رقابت‌ها دومین حضور خود را تجربه خواهد کرد.

13 کشور در این مسابقات حضور دارند که به شرح زیر گروه بندی شده‌اند:

گروه A: تایلند، ماکائو و هنگ کنگ

گروه B: ژاپن، ازبکستان و ویتنام

گروه C: چین تایپه، قزاقستان، استرالیا و سریلانکا

گروه D: ایران، نیوزلند و مالزی

تیم والیبال بانوان ایران در نخستین روز دور مقدماتی (شنبه 23 اردیبهشت) استراحت دارد و در اولین دیدار روز دوم (یکشنبه 24 اردیبهشت) به مصاف مالزی می‌رود. ملی پوشان ایران روز دوشنبه 25 اردیبهشت نیز با تیم نیوزلند مسابقه خواهند داد.

سرمربی تیم والیبال زیر 23 سال بانوان درباره روند آماده سازی این تیم گفت: در نخستین اردوی انتخابی تیم ملی بازیکنانی که در لیگ برتر و دسته یک اشتغال نداشتند، برای تست سطح فنی و میزان آمادگی جسمانی دعوت شدند.

سیما صدیقی تصریح کرد: در اردوی انتخابی دوم نیز بازیکنانی که در لیگ یک و برتر حضور دارند، دعوت شدند و در مجموع 20 نفر از این بازیکنان انتخاب شدند تا در سایر مراحل تمرینات حضور یابند.

سرمربی تیم ملی والیبال زیر 23 سال بانوان تاکید کرد: شرایط سنی بازیکنان این تیم به گونه‌ای است که امکان حضور در دو دوره از رقابت‌های قهرمانی آسیا را دارد و از نظر سنی هیچ مشکلی نخواهند داشت.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج