فرزان عاشورزاده تکواندوکار المپیکی کشورمان درچارچوب رقابت های بین المللی یونان نماینده رژیم اشغالگرقدس را به رسمیت نشناخت و به همین دلیل ازادامه رقابت در مسابقات بین المللی یونان بازماند.

به گزارش خبرگزاری موج، مسابقات جام ریاست فدراسیون جهانی از صبح امروز با حضور 2163 تکواندوکار از 53 کشور و در سه رده سنی در سالن «آنولیوسیو المپیک» شهر آتن آغاز شد. در روز نخست این مسابقات تیم ملی ایران سه نماینده در دو وزن ۵۸- و ۶۳- کیلوگرم داشت.
در وزن ۵۸- کیلوگرم محمد کاظمی دور نخست 29 بر 10 «بولات کروچکین» از روسیه را شکست داد. وی دور بعد باید با «تروتسا» تکواندوکار نامدار اسپانیایی مبارزه کند. در همین وزن هادی تیران ولی‌پور در همان اولین دیدار 26 بر 28 نتیجه را به «عبداللطیف سیزگین» از آلمان واگذار کرد و از از گردونه رقابت‌ها کنار رفت.

در وزن ۶۳- کیلوگرم تیم کشورمان سه نماینده داشت که فرزان عاشورزاده بعد از برتری 28 بر 12 مقابل «مهمتپاگلر» از ترکیه، از مبارزه با نماینده رژیم اشغالگر قدس انصراف داد و از دور رقابتها کنار رفت. سروش احمدی کار خود را با برتری 31 بر12 مقابل «پتروپولوس» از کشور میزبان آغاز کرد. میرهاشم حسینی نیز ابتدا 40 بر 2 «اسپیریدوناس» از یونان را شکست داد و سپس برابر «بولات ایزوت» از روسیه 27 بر 7 صاحب پیروزی شد.

این دوره از رقابت ها که در ردیف تورنمنت های سطح دو(G۲) فدراسیون جهانی است تا روز یکشنبه در یونان ادامه داد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج