سرمربی بارسلونا به ضعف‌‌های بازی تیمش برابر بانوی پیر اذعان کرد و این تیم را دارای پتانسیل قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا دانست.

به گزارش خبرگزاری موج، بارسلونا با قبول تساوی بدون گل در بازی خانگی دور برگشت مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا برابر یوونتوس، به دلیل قبول شکست 3 بر صفر در بازی رفت، همچون فصل گذشته از رسیدن به مرحله نیمه نهایی این رقابت‌ها بازماند.

لوئیس انریکه سرمربی کاتالان‌ها که در پایان فصل از این تیم جدا خواهد شد و رؤیایش برای کسب دومین سه‌گانه بر باد رفت، در پایان بازی به خبرنگاران گفت: فوتبال همین است. ما می‌خواستیم با سرعت بالا بازی کنیم و شوت‌های فراوانی هم به سمت دروازه حریف زدیم اما تیم‌مان به اندازه کافی چالاک و در زدن ضرباتش دقیق نبود.

این اولین بازی خانگی بارسلونای تحت هدایت انریکه در لیگ قهرمانان بود که نتوانست گل بزند. با این حال انریکه از عملکرد شاگردانش رضایت داشت.

او افزود: بازی خوبی را میان دو تیم بزرگ شاهد بودیم. باید به احترام یوونتوس کلاه از سر برداشت. من نمی‌توانم عملکرد تیمم در لیگ قهرمانان این فصل را در یک کلمه توصیف کنم اما به نظرم در بازی رفت در تورین بسیار ضعیف بودیم. همان بازی ضعیف در دیدار رفت ما را حذف کرد.

یوونتوس همراه با رئال مادرید، موناکو و اتلتیکومادرید راهی مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا شد. انریکه در پاسخ به این سؤال که آیا بانوی پیر پتانسیل قهرمانی در این رقابت‌ها را دارد عنوان کرد: این تیم یک سرمربی و بازیکنانی فوق‌العاده دارد و از همه لازمه‌های قهرمانی‌های برخوردار است. این را هم باید بگویم که سه تیم‌ دیگر هم وضعیتی مشابه به یوونتوس دارند.

بارسلونا هفته آینده هم یک بازی سرنوشت‌ساز دیگر در لالیگا برابر رئال مادرید دارد که توقف در آن می‌تواند رؤیای قهرمانی‌اش در لیگ را برباد دهد.

انریکه در این خصوص تأکید کرد: حالا ما می‌توانیم روی بازگشت به کورس قهرمانی لیگ تمرکز کنیم و برای رقابت مستقیم با تیم اول جدول آماده شویم. در هر حال من مربیگری در تیمی جاه‌طلب مانند بارسلونا را دوست دارم. همیشه نشان داده‌ایم که بی‌جهت به ما برچسب مدعی قهرمانی نمی‌زنند. شب بازی ال‌کلاسیکو شبی است که باید در آن به خودمان افتخار کنیم.

ال‌کلاسیکو یکشنبه هفته آینده از ساعت 23:15 به وقت تهران در ورزشگاه سانتیاگو برنابئو برگزار می‌شود.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج