حکم کمیته انضباطی بابت اتفاقات بازی ماشین‌سازی و پرسپولیس با رسیدن گزارش مقامات رسمی به سرعت صادر خواهد شد تا با خاطیان این اتفاقات برخورد شود.

به گزارش خبرگزاری موج، روز گذشته ماشین‌سازی تبریز در ورزشگاه یادگار امام میزبان پرسپولیس بود که با حساب 2 بر یک مقابل این تیم شکست خورد تا تکلیف قهرمان و نخستین تیم سقوط کننده به لیگ پایین‌تر مشخص شود.

ماشین‌سازی با نتایج ضعیف خود در این فصل موجب شد تا در دیدار با پرسپولیس، کمتر هوادار تبریزی در ورزشگاه حاضر شود اما همین تعداد هوادار هم نه تنها برای حمایت از ماشین‌سازی به ورزشگاه نیامده بودند بلکه آمده بودند تا جلوی پیروزی پرسپولیس و قهرمانی این تیم را بگیرند. هواداران ماشین‌سازی قبل از آغاز بازی شروع به فحاشی و استفاده از الفاظ بسیار بد و نامناسب علیه ارکان و بازیکنان باشگاه پرسپولیس کردند. در این بین حتی به علی پروین که سال‌هاست از فوتبال خداحافظی کرده و هیچ سمتی در این باشگاه ندارد فحاشی شد.

آغاز بازی با شروع پرتاب سنگ و اشیا از طرف هواداران ماشین‌سازی به سمت اندک هواداران پرسپولیس و بازیکنان و مربیان این تیم بود. آن‌ها کار را تا جایی پیش بردند که در این بازی محمود خوردبین از ناحیه سر صدمه دید. همچنین یکی از خبرنگاران و چند هوادار پرسپولیس هم از این اقدام هواداران ماشین‌سازی بی‌نصیب ندیدند و صدمه‌های بزرگ و کوچکی را دیدند.

تبریزی‌های عصبانی در روزی که هیچ توجهی به رعایت اصول میزبانی نداشتند، تصویربردار ورزشگاه را هم بی‌نصیب نگذاشتند و در دقایقی از بازی به دلیل مورد اصابت قرار گرفتن تصویربردار، بازی از طریق دوربین‌های کنار زمین پخش شد.

با وقوع این اتفاقات همه در انتظار حکم سفت و سخت کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال هستند تا جلوی این قبیل رفتارها گرفته شود.

اسماعیل حسن‌زاده رییس کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال در این باره به ایسنا گفت: هنوز گزارشی از این اتفاقات به دست ما نرسیده است اما منتظریم ناظر بازی گزارش خود را به کمیته انضباطی ارسال کند. هر وقت گزارش به دست‌مان برسد به سرعت اتفاقات بازی را بررسی می‌کنیم.

او در پاسخ به این سوال که آیا فقط ناظر بازی اتفاقات بازی را گزارش خواهد کرد گفت: ما گزارش مقامات رسمی را بررسی می‌کنیم و این اتفاقات را از تمام جوانب زیر نظر می‌گیریم تا زمانی که گزارش به دست ما نرسد، نمی‌توانم درباره شدت برخورد با هواداران و خاطیان بازی پرسپولیس و ماشین‌سازی صحبت کنم.

در چند وقت اخیر انتقادهای زیادی به کمیته انضباطی بابت صدور آرا وجود داشت اما انتظار می‌رود کمیته انضباطی برخورد قاطعی نسبت به اتفاقات بازی پرسپولیس و ماشین‌سازی داشته باشد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج