فدراسیون های ووشو ایران و بلاروس تفاهمنامه همکاری امضا کردند.

به گزارش خبرگزاری موج، این تفاهم نامه را روز شنبه «مهدی علی نژاد» رئیس فدراسیون ووشو ایران و «تیائو سیارهی» همتای بلاروسی وی در حاشیه ششمین دوره مسابقات بین المللی ووشو جام پارس در سمنان امضا کردند.
بر اساس این تفاهمنامه، فدراسیون بلاروس از تجربیات ایران به عنوان یکی از قدرت های ووشو جهان در راستای برگزاری دوره های آموزشی، اردوهای مشترک و حضور در مسابقات بین المللی استفاده می کند.
**
ششمین دوره مسابقات بین المللی ووشوی جام پارس از امروز با حضور نمایندگان کشورهای عراق، قزاقستان، بلغارستان، بلاروس، اندونزی، سنگاپور، برونئی، هند، لبنان، ارمنستان، افغانستان، بنگلادش، پاکستان و ایران (تیم های پارس جنوبی و هیات ووشو سمنان) در دو بخش ساندا و تالوی مردان در سالن غدیر سمنان، آغاز شد و تا عصر روز یکشنبه ادامه خواهد داشت.
تاکنون در فرم «چانگ چوان» که به پایان رسید، «ادگار موروالو» از اندونزی با امتیاز 9،41 بر سکوی نخست ایستاد و مدال طلا گرفت.
«آکماد هولائفی» دیگر تالوکار اندونزی با امتیاز 9،39 به مدال نقره رسید و «سیدمحمد حسینی» از پارس جنوبی با امتیاز 9،31 به مدال برنز دست یافت.
همچنین در فرم «چانگ چوان»، «محمد صالیحین‌» نماینده برونئی با امتیاز 9،48 به مدال طلا دست یافت و «مصطفی حسن زاده» از پارس جنوبی با امتیاز 9،34 به مقام دوم و مدال نقره رسید. «سیدامین حسینی» از افغانستان هم مدال برنز را به نام خود ثبت کرد.
 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج