هفته دوم مسابقات اسب‌دوانی کورس بهاره کشور با شرکت 48 چابکسوار در مجموعه سوارکاری شهرستان گنبدکاووس برگزار شد.

نوربردی توسلی در گفت‌‌وگو با خبرنگار خبرگزاری موج اظهار داشت: برترین‌های هفته دوم مسابقات اسبدوانی کورس بهاره عصر جمعه در مجموعه سوارکاری شهرستان گنبدکاووس معرفی شدند.

وی افزود: در هفته دوم مسابقات اسبدوانی کورس بهاره گنبدکاووس عصر روز گذشته 48 راس اسب در 6 دور در مسافت‌های یک‌هزار متری با هم رقابت کردند.

رئیس هیئت سوارکاری شهرستان گنبدکاووس با بیان اینکه هفته سوم مسابقات فردا با شرکت 62 چابکسوار در 6 دور در آق قلا برگزار می‏ شود، تصریح کرد: براساس برنامه، مسابقات بهاره پنجشنبه هر هفته در گنبدکاووس و جمعه‌ها در صورت مهیا بودن شرایط در آق قلا برگزار می شود.

وی افزود: در پایان این هفته از رقابت‌ها، بنیامین جرجانی با اسب‎های قوش قانت و برن توران، آرمین آق آتابای با اسب مبارک، نورمحمد بهادر با اسب رپ تور، کمال دالیجه عطا با اسب گلی و محمد خوجملی هم با اسب آزامر عناوین برتر دورهای مختلف را کسب کردند.

بردی توسلی با بیان اینکه در مسابقات کورس بهاره گنبدکاووس اسب‌هایی از نژادهای ترکمن، دوخون و تروبرد با هم رقابت می‌کنند، تاکید کرد: به سوارکاران، مربیان و صاحبان اسب‌های پیروز هم این هفته بیش از 717 میلیون و 500 هزار ریال جایزه نقدی اهدا شد.

وی با اشاره به اهمیت سوارکاری در تعالیم اسلامی و جایگاه ویژه آن در فرهنگ ایرانی و به ویژه قوم ترکمن اظهار کرد: ورزش سوارکاری سبب احیای سنت‌های بومی و محلی و جذب گردشگر و رونق اقتصادی استان گلستان می‌شود.

در فصول مختلف مسابقات سوارکاری در پیست‌های سوارکاری شهرستان‌های آق قلا، بندرترکمن و گنبدکاووس در استان گلستان برگزار می‌شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج