اتحادیه فوتبال آرژانتین از بیم تداوم نتایج بی‌ثبات و ضعیف آلبی‌سلسته در مرحله انتخابی جام جهانی ۲۰۱۸ سرمربی این تیم را اخراج کرد.

به گزارش خبرگزاری موج، در پی ثبت نتایجی ضعیف در کارنامه تیم ملی آرژانتین در دور اخیر مرحله انتخابی جام جهانی 2018 روسیه، ادگاردو بائوسا اخراج شد.

سرمربی 59 ساله آلبی‌سلسته که ماه آگوست سال 2016 سکان هدایت این تیم را از خراردو مارتینو تحویل گرفت، در مجموع در هشت بازی هدایت لیونل مسی و یارانش را در مرحله انتخابی جام جهانی 2018 برعهده داشت که در این بازی‌های تیم او تنها 3 پیروزی کسب کرد تا احتمال صعودش به جام جهانی در هاله‌ای ازابهام قرار بگیرد.

کلودیو تاپیا، رئیس اتحادیه فوتبال آرژانتین در این خصوص به خبرنگاران گفت: ما بر اساس یک توافق دو جانبه به همکاری‌مان پایان دادیم. ما به بائوسا گفته‌ایم که دیگر سرمربی تیم ملی نیست.

تیم ملی آرژانتین در حال حاضر در جدول رده‌بندی بازی‌های مرحله انتخابی جام جهانی 2018 روسیه در رده پنجم قرار دارد و ماندن در این رده بدان معناست که آلبی‌سلسته برای صعود باید راهی پلی‌آف بین قاره‌‌ای شود. آرژانتینی‌‌ها با اکوادور رده ششمی تنها دو امتیاز فاصله دارند و این در حالی است که کاپیتان‌شان لیونل مسی هم سه بازی بعدی آلبی‌سلسته را در پی محرومیت چهار‌ جلسه‌ای‌اش (به دلیل دلیل توهین به داور بازی آرژانیتن - شیلی ) از دست خواهد داد.

از خورخه سامپائولی سرمربی آرژانتینی باشگاه سویا که تابستان سال گذشته هدایت این تیم را برعهده گرفت به عنوان گزینه اصلی جانشینی بائوسا نام برده می‌شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج