'مریم آزمون' سرمربی تیم ملی فوتبال بانوان پس از پیروزی پرگل تیمش مقابل سنگاپور در هانوی پایتخت ویتنام، گفت: بازیکنان از ابتدا عملکرد خوبی را از خود به نمایش گذاشتند.

به گزارش خبرگزاری موج، سرمربی تیم ملی فوتبال بانوان گفت: با توجه به شناخت تیم سنگاپور و آنالیز بازی این تیم، امروز با سه مهاجم بازی را شروع کردیم. همچنین سیستم بازی را نسبت به دیدار قبلی تغییر دادیم، چرا که تیم ایران فقط نیاز به پیروزی داشت و باید 3 امتیاز این بازی را کسب می کرد.

تیم ملی فوتبال زنان ایران امروز در دومین مسابقه خود در مرحله مقدماتی جام ملت های زنان آسیا تیم سنگاپور را با نتیجه پر گل 6 بر صفر شکست داد.

وی در ادامه در پاسخ به سوالی در باره عملکرد 'سارا قمی' در این دیدار، گفت: قمی یکی از بهترین گلزن های ایران است. سال ها در لیگ فوتبال بازی کرده است و همه او را می شناسند.

آزمون گفت که در لیگ ایران سارا قمی بهترین گلزن و خانم گل بوده است. در دیدار امروز بازی خوبی از خود به نمایش گذاشت، البته تمام بازیکنان در زمین خوش درخشیدند.

گل های تیم ایران را در این بازی زهرا قنبری در دقیقه 14، فاطمه قاسمی در دقیقه 84، فروغ موری 2 گل در دقایق 87 و 88 و سارا قمی 2 گل در دقایق 15 و 53 به ثمر رساندند.

سرمربی تیم ملی فوتبال زنان ایران در ادامه گفت: برای صعود از این گروه علاوه براینکه نیاز به 3 امتیاز دیدار مقابل سنگاپور داشتیم، باید تفاضل گل خودمان را نیز افزایش داده تا بتوانیم بعد از بازی با ویتنام نگرانی در جدول رده بندی نداشته باشیم.

تیم ایران روز یکشنبه آینده در سومین بازی خود در گروه چهارم مقابل ویتنام میزبان این گروه از رقابت های مقدماتی جام ملت های آسیا زنان در سال 2018 قرار می گیرد.

آزمون در پایان درخصوص اینکه تیم ملی فوتبال ایران هنوز شانسی برای صعود دارد، گفت: بله، ما هنوز شانس صعود از گروه خود را داریم. در حال حاضر نمی توان پیش بینی کرد چه تیمی به مسابقات نهایی صعود می کند. به نظرم بعد از بازی ایران مقابل ویتنام معلوم می شود چه تیمی از گروه چهارم راهی اردن خواهد شد.

تیم ویتنام امروز برابر تیم سوریه بازی دارد.

سرمربی تیم زنان سنگاپور نیز در نشست خبری پس از بازی،گفت:‌ حریف ما از لحاظ بدنی خیلی قدرتمند بود. آنها خیلی خوب بازی کردند و این درس خوبی برای بازیکنان ما بود. بازیکنان ما برای دیدار بعدی برابر ویتنام از لحاظ ذهنی آماده خواهند شد.

تیم ملی فوتبال زنان ایران در مرحله مقدماتی جام ملت های زنان 2018 آسیا روز یکشنبه آینده مقابل تیم کشور میزبان برگزار می شود. سنگاپور نیز روز جمعه به دیدار ویتنام می رود.

تیم های ایران و سنگاپور در این گروه از دو بازی دارای سه امتیاز هستند و تیم میانمار از یک بازی 3 امتیاز ذخیره کرده است. تیم سوریه با یک بازی بدون امتیاز است و ویتنام امروز نخستین بازی خود را انجام می دهد.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج