تیم ملی فوتبال برزیل بعد از حدود 7 سال دوباره بر صدر رنکینگ فدراسیون جهانی فوتبال قرار گرفت.

به گزارش خبرگزاری موج، رنکینگ رسمی فدراسیون جهانی فوتبال، فیفا پنجشنبه هفته آینده به صورت رسمی از سوی سایت این فدراسیون در حالی اعلام خواهد شد که تیم ملی فوتبال برزیل بعد از حدود 7 سال دوباره به صدر جدول رنکینگ اعلامی بازخواهد گشت.

برزیلی‌ها که شب گذشته صعودشان به جام جهانی 2018 روسیه مسجل شد آخرین بار در رنکینگ اعلامی از سوی فیفا در جولای 2010 صدرنشین بودند و پس از آن طی این سالها دیگر هرگز رنگ صدرنشینی را ندیدند.

از سوی دیگر و با پایان رقابت های ملی و دوستانه در ماه جاری میلادی در روز های فیفادی، تیم ملی فوتبال ایران با کسب دو پیروزی ارزشمند مقابل تیم های ملی قطر و چین از سری رقابت‌های مقدماتی جام جهانی روسیه ضمن پررنگ کردن بخت صعودش به جام جهانی پس از 3 ماه غیبت در جمع 30 تیم برتر جهان دوباره به جمع این تیم‌ها بازگشته و در رنکینگ ماه جاری که هفته آینده اعلام می‌شود با امتیاز 820 در رده 28 این رنکینگ قرار خواهد گرفت.

این در حالی است که اگر شاگردان کی‌روش موفق می‌شدند در دیدار تدارکاتی مقابل عراق در تهران به پیروزی برسند با 840 امتیاز در رده 26 رنکینگ فیفا قرار می‌گرفتند که به این ترتیب بعد از رده 27 اکتبر 2016 برای تیم ملی، این رتبه می‌توانست برای کشورمان طی این سال‌ها بهترین رتبه رنکینگ در فیفا به شمار برود.

برزیل بعد از 7 سال به صدر رنکینگ فیفا رسید/ عراق فرصت تاریخی را از شاگردان کی‌روش گرفت!

البته تیم ملی ایران از لحاظ امتیازی در حال حاضر به خاطر یکسان بودن امتیازات 4 تیم یعنی ایرلند شمالی و ایرلند و همچنین اسلواکی و امریکا از لحاظ امتیازی بیست و ششمین تیم جهان از این لحاظ محسوب می‌شود اما فیفا ضمن یکسان قرار دادن رتبه تیم های هم‌امتیاز، تیم بعدی را با 2 رده اختلاف محسوب می‌کند.
 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج