عضو هیات رئیسه فدراسیون فوتبال با تمجید از عملکرد کی روش در دیدار برابر چین گفت: با تفکرات کی روش حریف حرفی برای گفتن نداشت.

به گزارش خبرگزاری موج، محمود اسلامیان، عضو هیات رئیسه فدراسیون فوتبال درباره عمکلرد ملی پوشان برابر چین گفت: باید از سرمربی تیم ملی فوتبال، بازیکنان و همه مردمی که واقعا با جان و دل در روز تعطیل آمدند و با حضورشان از تیم ملی حمایت کردند، تقدیر و تشکر کنم. واقعیت این است که شرایط ما در مقایسه با رقبایی که داریم، بسیار متفاوت بوده و سرمایه گذاریمان کمتر است. اما چیزی که ما را حفظ کرده و باعث موفقیت شده، وجود کادر فنی مجرب و توانمند است که جا دارد از کی روش در این رابطه تشکر کنم.

وی در ادامه بیان کرد: در دیدار ایران و چین همه شاهد توانمندی سرمربی تیم ملی بودند چرا که دوندگی بازیکنان و عمکلرد مطلوبشان ما را یک گام به جام جهانی نزدیک تر کرد. تیم چین یکی از بهترین مربیان دنیا را دارد و هزینه بالایی برای این مربی انجام داده است. این تیم کره جنوبی در خانه شکست داد اما در مقابل تیم کی روش، حرفی برای گفتن نداشت.

عضو هیات رئیسه فدراسیون ادامه داد: با اینکه محدودیت هایی وجود داشت و تعداد برگزاری اردوهای تدارکاتی کاهش یافت و تمرکزمان در روزهای فیفا شد، اما باز هم عملکرد تیم ملی قابل تقدیر است. در واقع تدارکاتی که برای تیم ملی لازم بود، به خاطر مشکلات مالی فدراسیون نتوانستیم انجام دهیم. شان و نیاز تیم ملی این است که از سوی مسئولین بیشترحمایت شویم. مردم بازی زیبای قدرتی از تیم ملی فوتبال ایران دیدند و برای اینکه این روند ادامه دار باشد، باید از سوی همگان حمایت شویم.

دکتر اسلامیان افزود: فکر می کنم تا صعود فاصله داریم و همه باید کمک بکنند و هر کسی که قلبش برای این کشور می تپد، نباید از هیچ حمایتی دریغ کند. مسئولیت تیم ملی بر عهده سرمربی است و او باید پاسخگوی نتایجی که تیم می گیرد، باشد. همه باید کمک کنیم و در مسیری پیش رویم که تیم ملی آرامش خود را حفظ کند و در کنار آن تدارکات خوبی هم باید صورت بگیرد تا به هدف نهایی خود برسیم. یک مرحله تا صعود به جام جهانی داریم و بدون شک در فوتبال هر اتفاقی رخ می دهد. در این میان حمایت معنوی و مالی از تیم ملی باعث می شود که بیشتر از قبل به هدف خود نزدیک تر شویم.

وی ادامه داد: این کادر و بازیکنان با این دو روند می توانند برای اولین بار با اقتدار به جام جهانی صعود کنند اما همانطور که در بالا اشاره کرده به دو شرط.ابتدا حمایت معنوی و سپس حمایت مادی.

عضو هیات رئیسه فدراسیون فوتبال در پایان گفت: تیم ملی فوتبال ایران سرمربی بسیار فهیم و خوبی دارد. در چندین سفر که با کی روش بودم، به جرات می گویم که وی با همه وجودش در خدمت تیم ملی فوتبال کشور ایران است و گهگاه سلامتی اش را از دست داده است. او مسئولیت پذیر است و باید برای رسیدن به جام جهانی حمایتهای همه جانبه صورت بگیرد تا شاهد افتخار آفرینی و اقتدار ملی پوشان در بازیهای پیش رو باشیم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج