جودوکار تیم ملی کشورمان با کسب مدال نقره رقابتهای گرندپری باکو هفت پله در رنکنیگ جهانی جودو صعود کرد.

به گزارش خبرگزاری موج، فدراسیون جهانی جودو جدیدترین رده بندی بهترین های جهان را در حالی اعلام کرد که تنها سه نمایندها از ایران رتبه ای زیر 100 دارند و در این بین سعید ملایی هفت پله صعود در جدول داشت.

ملایی در وزن ۸۱- کیلوگرم در رقابتهای گراند اسلم باکو صاحب نشان نقره شد و با این مدال جمع امتیازات خود را به عدد 1176 رساند و تا رتبه 13 جهان بالا آمد. در این وزن «تاکانوری» از ژاپن با 2300 امتیاز در رتبه نخست قرار دارند.

جواد محجوب که در سال جدید میلادی هنوز تیم ملی را در هیچ تورنمنتی همراهی نکرده با 602 امتیاز تا رتبه 31 پائین رفت. به نظر می رسد این جودوکار کشورمان در صورتی که همچنان از تیم ملی دور بماند بازهم امتیاز از دست بدهد.

علیرضا خجسته جودوکار ۶۶- کیلوگرم کشورمان در این رده بندی جایگاه تقریبا مناسبی دارد. وی با 504 امتیاز در خانه 41 ایستاده و بعد از حضور در باکو و رفتن به رقابتهای تفلیس، می تواند شرایط بهتری پیدا کند.

سایر جودوکاران کشورمان که این روزها تیم ملی را در مسابقات مختلف برون مرزی همراهی می کنند، در حال جمع کردن امتیازات هستند تا به جایگاه بهتری در این رده بندی دست پیدا کنند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج