سرمربی تیم فوتبال لیورپول می‌گوید مقایسه موفقیت‌های تیم تحت هدایت پپ گواردیولا در انگلیس و اسپانیا غیرمنصفانه است.

به گزارش خبرگزاری موج، یورگن کلوپ می‌گوید بخشی از ناکامی‌های این فصل پپ گواردیولا در لیگ برتر انگلیس مربوط به بازیکنان اوست. گواردیولا که در دو تیم قبلی خود بارسلونا و بایرن مونیخ افتخارات فراوانی کسب کرده است، امسال در نخستین فصل مربیگری‌اش در منچسترسیتی نه تنها از لیگ قهرمانان حذف شده و برای اولین بار نتوانسته تیمش را به مرحله نیمه نهایی این رقابت‌ها برساند بلکه شانسش برای قهرمانی در لیگ برتر نیز کم به نظر می‌رسد.

کلوپ در گفت‌و‌گو با نشریه ایندپندنت در پاسخ به این سؤال که دلیل عدم موفقیت گواردیولا در انگلیس در قیاس با بارسلونا را در چه چیزی می‌بیند، اظهار داشت: ما واقعاً‌ باید تیم‌های او را با هم مقایسه کنیم. یک تیم با مسی و یک تیم دیگر بدون مسی؟ یک تیک با آندرس اینیستا یا بدون اینیستا؟ یک تیم با ژاوی یا بدون ژاوی؟ این‌ها تفاوت‌های تیم او در من‌سیتی و بارسلونا هستند. شما نمی‌توانید این دو تیم را با هم مقایسه کنید. شما می‌توانید ببینید او چه می‌خواهد؟ این احتمالاً مهمترین چیز است وقتی که شما می‌‌خواهید عملکرد یک مربی را ارزیابی کنید.

سرمربی آلمانی قرمزپوشان مرسی‌ساید همچنین معتقد است که فشرده‌تر بودن رقابت در لیگ برتر نسبت به لالیگا، شانس گواردیولا را برای کسب موفقیت در تیم جدیدش کمتر کرده است.

وی تأکید کرد: به نظر من منچسترسیتی در این فصل می‌توانست پیروزی‌های بیشتری کسب کند. خدا را شکر، این اتفاق رخ نداده است و به همین دلیل ما هنوز نزدیک‌‌شان هستیم. این شرایطی است که ما خودمان هم تجربه کرده‌ایم. ما چند بازی فوق‌العاده انجام دادیم اما ما را بر اساس بازی‌هایی که در آنها عملکرد بدی داشتیم مورد قضاوت قرار گرفتیم. در انگلیس ما تمام طول هفته به شدت تلاش می‌کنیم اما دشواری لیگ و کیفیت بازیکنانی که اینجا هستند، کارتان را سخت می‌کند. در اسپانیا همیشه رئال مادرید هست اما من نمی‌دانم که سایر تیم‌ها مانند والنسیا، سویا و اتلتیکو مادرید که البته آنها هم تیم‌های خوبی هستند، در حدی باشند که بتوانند بارسلونا را به دردسر بیندازند.

مردان کلوپ فردا در لیگ برتر در حالی به خانه منچسترسیتی می‌روند که درجدول رده‌بندی لیگ برتر نزدیک‌ترین تعقیب کننده این تیم محسوب می‌شوند و با یک بازی بیشتر، یک امتیاز کمتر دارند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج