داور ترک‌تبار بازی آبی‌و‌اناری‌پوشان کاتالونیا و PSG، به شیوه‌ای که شاید خیلی به مذاقش خوش نیاید، در دنیای فوتبال معروف شد.

به گزارش خبرگزاری موج، برای معروف شدن راه‌های زیادی هست و یکی از آنها هم خرابکاری‌ و ارتکاب اشتباهات بزرگ است راهی نظیر آنچه که دنیز آیتکین خواسته یا ناخواسته انتخاب کرد وقتی که با قضاوت جنجالی‌اش در بازی چهارشنبه تیم‌های فوتبال بارسلونا و پاری‌سن‌ژرمن، به نوعی مسبب صعود کاتالان‌ها به مرحله یک چهارم نهایی شد.

به دنبال آن بازی که تصمیمات جنجالی داور ترک تبار برای اعلام دو پنالتی مشکوک به سود بارسلونا به این تیم برای کسب پیروزی 6 بر یک کمک کرد، موج گسترده‌ای از انتقادات علیه او شکل گرفته که در اکثر آنها به جانبداری از کاتالان‌ها متهم شده است.

داور جنجال‌ساز بازی بارسا - پاری‌سن‌ژرمن در آغوش هواداران بارسلونا + عکس

برخی اما اعتراض‌شان به نحوه قضاوت این داور که در فوتبال آلمان سوت می‌زند را به شیوه‌ای جالب‌تر بیان کرده‌اند از جمله شخصی که از صحنه معروف خوشحال لیونل مسی پس از گل ششم بارسلونا را دستکاری کرده است و به جای او آیتکین را در میان هواداران بارسا قرار داده است.

این تصویر که در این چند روز اخیر روی جلد بسیاری از نشریات ورزشی جهان رفته است، توسط یک عکاس مکزیکی به نام سانتیاگو گارسس گرفته شده است که البته برخی از هواداران رقبای بارسلونا آن را به شیوه‌ دیگر می‌بینند.

داور جنجال‌ساز بازی بارسا - پاری‌سن‌ژرمن در آغوش هواداران بارسلونا + عکس

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج