جودوکار المپیکی ایران به دیدار نیمه نهایی رقابت‌های گرند اسلم 2017 باکو راه یافت.

به‌ گزارش خبرگزاری موج، در ادامه‌ رقابت‌های جودوی گرند اسلم باکو، محمد برایمان لو، نماینده وزن 73 - کیلوگرم ایران پس از استراحت در دور نخست مقابل ویکی ناکایا از ژاپن در مدت زمان سه ‌دقیقه و 23 ثانیه ضربه فنی شد.

دیگر نماینده ایران در این وزن مهدی فتحی‌پور بود که او نیز پس از استراحت در دور نخست مقابل لاشا شاداتوآشویلی از گرجستان در مدت زمان پنج ‌دقیقه و 37 ثانیه ایپوم شد.

سعید مولایی دیگر نماینده ایران در این رقابت‌ها بود که در وزن 81 - کیلوگرم به روی تاتامی رفت. وی در دور نخست استراحت کرد و سپس مقابل آفیگ صفرلی از آذربایجان در مدت چهار ‌دقیقه به برتری رسید.

این نماینده ایران سپس فرانک دویت از هلند را در دو ‌دقیقه و 9 ثانیه ضربه فنی کرد.

مولایی در مرحله نیمه نهایی باید به مصاف اوگان باتار از مغولستان به روی تاتامی برود و در صورت برتری مقابل برنده مبارزه جودوکاران آذربایجان و ژاپن برای رسیدن به مدال طلا مصاف خواهد کرد.

در روز نخست این رقابت‌ها نیز سه نماینده کشورمان به روی تاتامی رفتند.

در وزن 60 - کیلوگرم: ابوالفضل محمودی و در وزن 66 - کیلوگرم : قاسم نوری‌زاده با شکست مقابل حریفان از دور رقابت‌ها کنار رفتند.

علیرضا خجسته نیز پس از پیروزی مقابل حریف آرژانتینی به دلیل خودداری از رویارویی با نماینده رژیم صهیونیستی به گروه بازنده‌ها رفت، اما در این مرحله نیز به دیگر نماینده این رژیم خورد و از رفتن به روی تاتامی بار دیگر خودداری کرد و از دور رقابت‌ها کنار رفت.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج