سرمربی منچسترسیتی اظهار داشت: اگر در این فصل جامی بدست نیاوریم، یک شکست برای ما محسوب می‌شود.

به گزارش خبرگزاری موج، در حالی که تنها 11 بازی در جزیره باقی مانده و آبی‌ها 10 امتیاز اختلاف نسبت به چلسی صدرنشین دارند امیدهای کسب مقام نخست در این رقابت بر باد رفته است.

آنها تنها در 2 رقابت برای قهرمانی می‌جنگند، جام حذفی و لیگ قهرمانان اروپا. امروز ساعت 15:45 در چارچوب مرحله یک چهارم نهایی جام حذفی انگلیس، منچسترسیتی میزبان میدلزبرو است.

پپ گواردیولا در این خصوص اظهار داشت: اگر در ماه آگوست ببینم که جامی بدست نیاورده‌ام به مدت طولانی در سیتی نخواهم ماند. جایگاه یک مربی به نتایجش بستگی دارد.

وی ادامه داد: از سوابق خود در بارسلونا و بایرن‌مونیخ آگاهم. می‌دانم چه باری روی دوشم است و چه چیزی را باید مدیریت کنم.اما همیشه اعتقاد داشته که نتایج، از شیوه بازی‌های تو بدست می‌آید. این چیزی است که باعث می‌شود روز به روز عملکرد بهتری داشته‌ باشیم. به همین دلیل دوست دارم قدرت ما نسبت به اول فصل تغییری بهتری کرده باشد.

گواردیولا: اگر جام نیاوریم، یک شکست است / عملکرد من در مونیخ یک فاجعه محسوب می‌شود

مربی من‌سیتی گفت:‌ ماه پیش شاگردانم نشان دادند که چه روحیه‌ و قدرت خوبی در تیم جریان دارد. ولی می‌دانم که این عملکرد با کسب جام قضاوت می‌شود. عملکرد من در بایرن‌مونیخ یک فاجعه محسوب می‌شود زیرا که لیگ قهرمانان اروپا را بدست نیاوردم. در مونیخ 3 قهرمانی بدست آورده و 3 بار به نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان اروپا رسیده‌ام اما یک آمار ضعیف محسوب می‌شود.

گواردیولا: اگر جام نیاوریم، یک شکست است / عملکرد من در مونیخ یک فاجعه محسوب می‌شود

پپ اضافه کرد: من باید تیم را مدیریت کنم تا بهتر و بهتر بازی کند. یک عملکرد خوب نسبت به ماه گذشته، این چیزی است که برای سال آینده انتظارش را می‌کشم.

آبی‌های منچستر در لیگ قهرمانان اروپا، این چهارشنبه دیدار حساسی را با موناکو در فرانسه خواهند داشت. دور رفت آنها با نتیجه 5 بر 3 به پایان رسیده و گواردیولا برای صعود به یک بازی منطقی و مناسب نیاز دارد. همانطور که خودش اظهار کرده نباید تنها دفاع کند و باید به فکر گل زدن باشد.

درست است که با توجه به تیم‌های آماده‌ای مثل بایرن‌مونیخ، رئال‌مادرید و حتی بارسلونا شانس کمی برای قهرمانی سیتی وجود دارد اما باید دید با عبور از این مرحله چه قرعه‌ای نصیبش خواهد شد.

گواردیولا: اگر جام نیاوریم، یک شکست است / عملکرد من در مونیخ یک فاجعه محسوب می‌شود
بازگشت باشکوه سیتی مقابل موناکو در لیگ قهرمانان اروپا

در جام حذفی نیز 4 بازی برگزار می‌شود که انتظار می‌رود 4 تیم ابتدایی لیگ به نیمه‌نهایی صعود کنند. آرسنال امشب با تیم دسته پنجمی لینکولن بازی داشته و تاتنهام با میلوال دسته دومی بازی می‌کند. در آخرین جدال نیز، چلسی میزبان یونایتد در استمفوردبریج است. با این شرایط، اگر تیم پپ گواردیولا مقابل کارانکا برنده شود کار بسیار سختی برای رسیدن به فینال خواهد داشت.

به گفته خالق تیکی‌تاکا، اگر در این فصل با توجه به خرج 170 میلیون پوندی جامی بدست نیاید، یک شکست محسوب می‌شود. آیا گواردیولا که در تمامی سال‌های مربی‌گری‌اش حداقل یک جام را بدست آورده در اولین حضورش در انگلیس ناکام خواهد بود!؟

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج