با حضور رییس جمهور و وزیر ورزش و جوانان، آیین تجلیل از قهرمانان بازی‌های المپیک و پارالمپیک ریو ۲۰۱۶ و مدال‌آوران سال ۹۴ کشور شنبه چهاردهم اسفندماه در تهران برگزار می‌شود.

 به گزارش خبرگزاری موج، مراسم تجلیل از قهرمانان المپیک و پارالمپیک ریو ۲۰۱۶ و مدال آوران سال ۹۴ کشور از ساعت ۷:۳۰ صبح شنبه ۱۴ اسفند ماه در سالن اجلاس سران آغاز می‌شود.
در این مراسم دکتر روحانی رییس‌جمهور،  مسعود سلطانی‌فر، وزیر ورزش و جوانان به همراه معاونان و مدیران ستادی این وزارتخانه، رییسان فدراسیون‌های ورزشی، مدیران کل ورزش و جوانان استان‌ها و میهمانان و مقامات کشوری در کنار قهرمانان ایران حضور خواهند داشت.
کاروان ورزشی ایران با نام امام رضا (ع) در المپیک ۲۰۱۶ ریودوژانیرو در ۱۴ رشته کشتی آزاد و فرنگی، وزنه‌برداری، تکواندو، بوکس، تیراندازی، تیر و کمان، قایقرانی، تنیس روی میز، دوچرخه‌سواری، دوومیدانی، شمشیربازی، والیبال، جودو و شنا شرکت کرد.
ورزشکاران ایران در رشته‌های وزنه‌برداری، تکواندو، کشتی آزاد و فرنگی موفق شدند هشت مدال (۳ طلا، یک نقره و ۴ برنز) را برای ایران به ارمغان بیاورند.
کیانوش رستمی و سهراب مرادی در وزنه‌برداری و حسن یزدانی در کشتی آزاد سه طلایی کاروان ایران در المپیک ریو بودند.
کمیل قاسمی نیز تنها مدال‌آور نقره ایران در المپیک ریو بود.
سعید عبدولی و قاسم رضایی در کشتی فرنگی، حسن رحیمی در کشتی آزاد و کیمیا علیزاده در تکواندو توانستند ایران را صاحب ۴مدال برنز کنند.
کاروان ایران در این دوره در جایگاه بیست و پنجم قرار گرفت.
ورزشکاران جانباز و معلول ایران هم در پانزدهمین دوره از بازی‌های پارالمپیک کاروان ورزشی ایران موفق به کسب ۲۴ مدال (۸ مدال طلا، ۹ نقره و ۷برنز) شدند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج