رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی گفت: امروزه پزشکی ورزشی یک بحث مهم در ورزش کشور است که پشتیبان رشته‌های قهرمانی است.

به گزارش خبرگزاری موج، غلامرضا نوروزی، در مجمع انتخابات رئیس هیات پزشکی ورزشی استان کردستان، اظهارکرد: در گذشته ورزش به صورت سنتی اداره می‌شد و زمانی که ورزشکاری مصدوم می‌شود باید از دنیای ورزش خداحافطی می‌کرد.

وی ضمن اشاره به اینکه پزشکی ورزشی در کشور رشد کرده است، افزود: امروزه بحث پزشکی ورزشی در کنار تیم‌ها به صورت تخصصی شده است و تیم‌های ملی امروز تلاش می‌کنند که بهترین تیم پزشکی را در کنار خود داشته باشند.

رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی در ادامه عنوان کرد: تمرکز زدایی شعار فدراسیون است و بر همین اساس با هماهنگی مدیرکل ورزش و جوانان استان کردستان وضعیت پزشکی ورزشی را بررسی و حمایت‌های لازم را انجام می‌دهیم.

نوروزی با اشاره به اینکه مقدمات ساخت مرکز فیزیوتراپی در کردستان، سال آینده در دست اقدام خواهد بود، ذکر کرد: استان کردستان پتانسیل خوبی در بحث ورزشی دارد و باید مرکز پزشکی در خور این ورزشکاران تاسیس شود تا برای مسائل تخصصی ورزشی استان توان درمان ورزشکاران را داشته باشد.

وی در پایان یادآور شد: هیات استان باید روسای هیات در شهرستان‌ها را انتخاب کند چون اگر به شهرستان‌ها توجه نشود درآمدزایی هیات کم می‌شود که این مسئله یک آسیب است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج