با وجود گل زده بیشتر پرسپولیسی ها در گروه D لیگ قهرمانان اما کنفدراسیون فوتبال آسیا صدر جدول را در وضعیتی مشابه به الهلال عربستان اعطا کرد.

به گزاری خبرگزاری موج، برتری 3-2 پرسپولیس در مقابل الوحده و همچنین 2-1 الهلال برابر الریان باعث شد دو رقیب اصلی و مدعی صعود از گروه D با شرایطی مشابه و امتیازی برابر در جدول قرار بگیرند. تنها تفاوت گل زده بیشتر پرسپولیس بود که براساس قوانین رایج در فوتبال دنیا باعث بالاتر قرار گرفتن این تیم از رقیب سعودی در جدول می شد.

اما بی توجه به قوانین حاکم برای جهان کنفدراسیون فوتبال آسیا در جدول این گروه الهلال را بالاتر از پرسپولیس به عنوان صدرنشین قلمداد کرد و مدعی شد این تیم چون در بازی رو در رو با پرسپولیس در مسقط میهمان بود و توانست امتیازی شیرین از این بازی خانگی کسب کند بنابراین صدرنشین گروه خواهد بود.

با نگاهی به رقابت های قاره های مختلف تنها در کنفدراسیون فوتبال آسیا و لیگ قهرمانان قاره کهن قانون بازی رو در رو لحاظ می شود در حالی که عرف معمول احتساب گل زده بیشتر در حالت مشابه دو تیم در نظر گرفته می شود. با این حال بنا به اعلام afc در پایان هفته دوم رقابت های لیگ قهرمانان اسیا در غرب قاره پرسپولیس توانست در مکان دوم جدول گروه D قرار بگیرد تا رویایی سه صدرنشین ایران در آسیا از هم بپاشد.
 

قانون AFC صدرنشینی را از پرسپولیس گرفت!
عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج