استقلال درحالی از سد التعاون گذشت که مشخصا شناخت بالایی از حریفش داشت.

به گزارش خبرگزاری موج، استقلال یکشنبه موفق شد تا با حساب سه بر صفر التعاون عربستان را شکست دهد. پنج نکته قابل اشاره در این دیدار به شرح زیر است:

* ترکیب متفاوت

ترکیب استقلالی‌ها در مصاف با الاهلی به این شکل بود که مهدی رحمتی، خسرو حیدری، میلاد زکی‌پور، رابسون، پادوانی، امید ابراهیمی، امید نورافکن، فرشید اسماعیلی، بهنام برزای، علی قربانی و کاوه رضایی برای آبی‌ها به میدان رفتند و در بازی با التعاون ترکیب استقلال با چند تغییر همراه بود. استقلالی‌ها در این بازی از وریا غفوری، جابر انصاری و محسن کریمی استفاده کردند. سه تغییری که برای برهم زدن آنالیز تیم التعاون کافی بود. محسن کریمی و جابر انصاری هفته‌ها بود برای استقلال بازی نکرده بودند و مشخصا تیم التعاون هیچ شناختی از آنها نداشت و این تغییرات باعث سردرگمی تیم التعاون تا پایان نیمه نخست شده بود.

* تاکتیک هوشمندانه

استقلال در این بازی مالکیت توپ را به حریف داد و سعی کرد با بستن فضاها و استفاده از سرعت انصاری و محسن کریمی حملات خود را شکل بدهد. این شیوه‌ای است که در تیم‌های کی‌روش به خوبی دیده می‌شود و حالا استقلال توانست با کار تاکتیکی شبیه آن به هدف خود یعنی پیروزی برسد. استقلال در این بازی با صبر و حوصله بازی کرد و اصطلاحا حساب و کتاب مشخصی برای بازی داشت.

آبی‌ها حتی یک گل هم از همین طریق به ثمر رساندند که داور به اشتباه آن را آفساید اعلام کرد.

استراتژی استقلالی‌ها در این بازی مناسب بود و آنها مزد آنالیز دقیقشان از التعاون را هم گرفتند. تیم التعاون روی ضربات ایستگاهی خطرناک بود و این نشان می داد که آنها روی وضعیت دفاعی استقلال شناخت خوبی داشتند. ایرادی که بهتر است استقلالی‌ها فکری به حالش بکنند.

* تمرکز روی جناحین

مثلث خسرو حیدری، وریا غفوری و محسن کریمی فشار زیادی را از سمت را به التعاون وارد می‌کرد و عملا این تیم را در آن جناح دچار مشکل کرده بود. به همین دلیل التعاون تنها از جناح چپ استقلال خطرساز می‌شد. در اواسط نیمه دوم با تعویض جابر انصاری و اضافه شدن فرشید اسماعیلی، استقلالی‌ها از سمت چپ هم قدرتمندتر ظاهر شدند و در نهایت به گل هم رسیدند.

* یک اخطار

استقلالی‌ها ۴ بازیکن یک کارته داشتند که در صورت گرفتن کارت جدید از بازی با لوکوموتیو محروم می‌شدند. خسرو حیدری، بهنام برزای، میلاد زکی‌پور و رابسون جانواریو چهار بازیکن استقلال بودند که منصوریان دوتن از آنها را در ترکیب ثابت به میدان نفرستاد و در نهایت تنها جابر انصاری بود که از استقلال در این بازی کارت گرفت تا آبی‌ها بدون محروم به مصاف لوکوموتیو بروند.

* بازگشت اعتماد به نفس

زدن سه گل در یک بازی به خودی خود برای کمک به اعتماد به نفس یک تیم کافی است اما استقلالی‌ها ششمین برد خود با سه گل در این فصل را این بار مقابل نماینده عربستان تجربه کردند و به نوعی ترس جوانان این تیم از بازی‌های آسیایی ریخته شد. در بهترین حالت از میان بیست و چند بازیکنان استقلال، تنها هفت بازیکن تجربه بازی‌های بزرگ را دارند و حالا جوانان این تیم می‌دانند در این رقابت‌ها هم می‌توان درخشید و بدون استرس بازی کرد.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج