منچستریونایتد و ژوزه مورینیو رکوردهای فوق‌العاده‌ای شب گذشته (یکشنبه) از خودشان بر جای گذاشتند.

به‌ گزارش ‌خبرگزاری موج به نقل از ساکرنت، منچستریونایتد موفق شد با برتری برابر ساوتهمپتون در ورزشگاه تاریخی ومبلی قهرمان جام اتحادیه شود تا برای پنجمین بار این جام را به کلکسیون افتخارات خود ‌اضافه کند.

منچستریونایتد با قهرمانی که به دست آورد، توانست تعداد قهرمانی‌های خود را به عدد ۴۲ برساند. این‌ در حالی است که لیورپول با ۴۱ قهرمانی پشت‌سر یونایتد قرار می‌گیرد. به ‌این‌ ترتیب یونایتد با ۴۲ جام پر افتخارترین تیم تاریخ بریتانیا شد.

ژوزه مورینیو با قهرمانی در این جام تعداد جام‌هایش در جام اتحادیه را به عدد چهار رساند تا در کنار «سر الکس فرگوسن» و «برایان کلایف»، پرافتخارترین مربیان جام اتحادیه قرار بگیرد که این دو نیز توانستند چهار قهرمانی داشته باشند.

جسی لینگارد در سومین حضور خود در ورزشگاه ومبلی توانست سومین گلش را به ثمر برساند. او در جریان قهرمانی یونایتد برابر ساوتهمپتون، گل دوم تیمش را وارد دروازه حریف کند. لینگارد گل قهرمانی سال گذشته یونایتد در جام حذفی رل برابر کریستال پالاس به ثمر رساند و در ادامه‌ توانست در  جریان قهرمانی یونایتد در سوپر جام برابر لسترسیتی نیز گلزنی کند.

زلاتان ایبراهیموویچ در پنج فینال قبلی داخلی توانسته است ۶ گل به ثمر برساند.

مانولو گابیادینی که دو گل برابر منچستریونایتد به ثمر رساند، بعد از دین ساندرس، دومین بازیکن تاریخ است که در یک فینال دو گل به یونایتد می‌زند. او همچنین چهارمین بازیکن ایتالیایی است که در فینال جام اتحادیه موفق به گلزنی می‌شود. پیش از او فابریتسیو راوانلی، روبرتو دی‌متئو و فابیو بورینی موفق شده بودند که به این مهم دست یابند.

این فینال سیزدهمین فینال مربیگری ژوزه مورینیو بود. او توانسته است یازده فینال را با برد به پایان برساند. مورینیو همچنین اولین مربی تاریخ یونایتد شد که توانسته است در اولین فصل حضورش، تیم را به قهرمانی می‌رساند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج