مدافع اسطوره ای سابق میلان تاریخ دقیقی برای بازگشت به فوتبال را تعیین نکرد. او همچنین رسیدن به لیگ اروپا را اولویت نخست میلان تعیین کرد.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل توتو اسپورت، پائولو مالدینی که سال‌ها در تیم ملی فوتبال ایتالیا و باشگاه میلان درخشید، چند سالی است که از دنیای فوتبال کناره‌گیری کرده است. در این مدت بارها گمانه‌زنی‌هایی در مورد بازگشت این بازیکن به باشگاه میلان منتشر شده است.

مالدینی در پاسخ به این سوال که چرا مسئولیتی در فوتبال این کشور بر عهده نمی‌گیرد، به صحبت پرداخت و گفت: هنوز شرایط لازم برای ورود به دنیای فوتبال را پیدا نکردم. شاید دیگر هم به فوتبال بازنگردم. با این حال اگر شرایطی فراهم شود، می‌توانم به فوتبال بازگردم.

مالدینی درباره ارزیابی خود از تیم وینچنزو مونتلا (سرمربی کنونی میلان)‌ گفت: امیدوارم میلان بتواند به لیگ اروپا برسد. آنها باید اولویت خودشان را رسیدن به لیگ اروپا بدانند. در کل ارزیابی من از این میلان مثبت بوده است. امیدوارم آنها بتوانند در ادامه قدرتمندتر از قبل شوند.

فوتبال ایتالیا در سال های اخیر افت داشته است. به طوری که فوتبال اسپانیا کاملا جایگاه فوتبال ایتالیا در اروپا را گرفته است. از فینال سال 2010 لیگ قهرمانان اروپا که اینتر قهرمان شد، تنها یک بار یک تیم از ایتالیا به فینال لیگ قهرمانان رسیده است. نکته دیگر این است که تیم ملی فوتبال ایتالیا در دو جام جهانی گذشته موفق به صعود از گروه خود نشده است. به همین خاطر صحبت‌هایی درباره اضافه شدن مالدینی به تیم ملی ایتالیا شینده شده که او هنوز تایید نکرده است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج