دو تیم نامدار اسپانیا بار دیگر در فصل جاری مقابل هم قرار می‌گیرند؛ این بار در چارچوب لالیگا.

به گزارش خبرگزاری موج، در یکی از حساس‌ترین دیدارهای هفته بیست و چهارم رقابت‌های لیگ فوتبال اسپانیا (لالیگا) بارسلونا در ویسنته کالدرون میهمان اتلتیکو مادرید است و در دیداری که برای این تیم حکم مرگ و زندگی دارد، مقابل شاگردان سیمئونه صف‌آرایی می‌کند. این تیم که بعد از شکست مقابل پاری‌سن‌ژرمن در لیگ قهرمانان تحت فشار قرار گرفت، در ادامه با شکست رئال مادرید مقابل والنسیا دوباره به موفقیت در لالیگا امیدوار شده است اما برای رسیدن به قهرمانی و نزدیک ماندن به سفیدپوشان، آبی و اناری‌ها باید از این به بعد در بازی‌های حساس امتیاز از دست ندهند.

در زیر نگاهی به آمار و ارقام بارسلونا و اتلتیکو مادرید خواهیم داشت تا ببینیم شانس کدام تیم برای موفقیت بیشتر است.

ترکیب احتمالی دو تیم به شرح زیر است:

اتلتیکومادرید: اوبلاک، لوئیز، گودین، ساویچ، ورسالیکو، نیگوئز، کوکه، گابی، کاراسکو، گریزمان و  گامیرو

بارسلونا: تراشتگن، آلبا، پیکه، اومتیتی، روبرتو، گومز، بوسکتس، اینیستا، مسی، سوارس و نیمار

مقایسه عملکرد بازیکنان این ترکیب نشان از شانس بیشتری بارسلونای میهمان برای برتری در این بازی دارد. اتلتیکو مادرید میانگین سنی 26.7 و میانگین قدی 182 دارد. میانگین شوت زده در هر بازی 1.1، دریبل‌ها 0.8 و تکل‌ها 1.6 بوده است. همچنین درصد موفقیت در دوئل‌های هوایی 52 است. همچنین راه راه پوشان با این ترکیب 31 گل زده و 22 پاس گل داده‌اند.

بارسلونا اما میانگین سنی 26.9 و میانگین قدی 180.5 دارد. میانگین شوت زده در هر بازی 1.5، دریبل‌ها یک و تکل‌ها 1.4 است و درصد موفقیت در دوئل‌های هوایی 53 است. بارسلونا با این ترکیب 46 گل زده و 31 پاس گل داده است.

 

اتلتیکو مادرید در 6 دیدار اخیر 4 برد، یک مساوی و یک باخت به دست آورده است. این تیم 2 بر صفر مقابل لگانس، 3 بر 2 مقابل سلتاویگو، 4 بر یک مقابل خیخون و 4 بر 2 مقابل لورکوزن به برتری رسیده، 2 بر یک مغلوب بارسلونا شده و با بارسلونا یک بر یک مساوی کرده است. بازی بعدی این تیم بعد از بازی با بارسا هم در لالیگا و مقابل دپورتیوو لاکرونیا است.

بارسا هم در 6 دیدار اخیر 4 برد، یک مساوی و یک باخت به دست آورده است. این تیم 2 بر یک اتلتیکومادرید، 6 بر صفر آلاوز، 2 بر یک لگانس و 3 بر صفر بیلبائو را شکست داده، 4 بر صفر مغلوب پاری سن ژرمن شده و با اتلتیکومادرید یک بر یک مساوی شده است. بعد از بازی با اتلتیکو هم باید در لالیگا به مصاف خیخون برود.

 

اتلتیکو مادرید در رقابت‌های لالیگای این فصل 43 گل زده که این تعداد شامل 35 گل در جریان بازی، 5 ضربه کاشته، یک ضدحمله و 2 پنالتی است. این تیم به طور میانگین در هر بازی 13.1 شوت و 1.9 گل زده درصد تبدیل کردن موقعیت‌ها به گل 14 است.

بارسلونا اما 63 گل زده که این تعداد شامل 45 گل در جریان بازی، 9 ضربه کاشته، 4 ضدحمله، 4 پنالتی و یک گل به خودی است. این تیم به طور میانگین در هر بازی 16.5 شوت و 2.7 گل زده و درصد تبدیل کردن موقعیت‌ها به گل 16 است.

 

اتلتیکو مادرید 41 درصد از حملاتش را از سمت چپ، 23 درصد از مرکز زمین و 36 درصد از سمت راست ترتیب داده و بارسلونا 34 درصد از سمت راست، 29 درصد از مرکز زمین و 37 درصد از سمت چپ حمله کرده است.

 

اتلتیکو مادرید 19 درصد از شوت‌هایش را از سمت چپ، 68 درصد از مرکز زمین و 14 درصد را از سمت راست زده و بارسلونا 13 درصد از سمت راست، 67 درصد از مرکز زمین و 21 درصد از سمت چپ زده است.

 

اتلتیکو مادرید 10 درصد از شوت‌هایش را از داخل محوطه 6 قدم، 50 درصد از داخل محوطه جریمه و 40 درصد را از بیرون از محوطه جریمه زده است. بارسلونا اما 6 درصد از شوت‌هایش را از داخل محوطه 6 قدم، 61 درصد از داخل محوطه جریمه و 32 درصد از بیرون از محوطه جریمه زده است.

 

در نهایت اتلتیکو مادرید در 25 درصد از دقایق بازی‌هایش در یک سوم زمین خود، 45 درصد در یک سوم میانی و 31 درصد از یک سوم زمین حریف بوده است. در مقایسه بارسلونا 23 درصد در یک سوم زمین خودش، 44 درصد در مرکز زمین و 33 درصد در یک سوم زمین حریف بوده است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج