در روزی که بایرن‌ مونیخ در خانه‌اش هامبورگ را در هم کوبید، رکوردهایی خاص برای این تیم رقم خورد.

به گزارش خبرگزاری موج، تیم فوتبال بایرن‌مونیخ شب گذشته (شنبه) در دیداری خانگی با نتیجه پرگل 8 بر صفر هامبورگ را در هفته بیست‌ودوم بوندس‌لیگای آلمان در هم کوبید و به صدرنشینی خود در این رقابت‌ها ادامه داد. در این بازی که روبرت لواندوفسکی با هت‌تریکی که کرد، شمار گل‌های زده خود را در مسابقات فصل جاری بوندس‌لیگا به عدد 19 رساند و با پی‌یر امریک اوبامیانگ به طور مشترک در صدر جدول گلزنان این رقابت‌ها ایستاد، رکوردهای جالبی به ثبت رسید.

در دیدار شب گذشته بایرن که هزارمین تجربه سرمربیگری کارلو آنچلوتی بود، مانوئل نویر، دروازه‌بان ملی‌پوش باواریایی‌ها که صد و هشتاد ‌و‌سومین بازی‌ بوندس‌لیگایی‌اش را برای بایرن انجام می‌داد، موفق شد صدمین کلین‌شیت (بسته نگه داشتن دروازه) خود در این رقابت‌ها را به ثبت رساند. پیش از نویر 30 ساله تنها سپ مایر و اولیور کان به این رکورد رسیده بودند، البته تا کنون هیچ دروازه‌بانی در این سن به چنین رکوردی نرسیده بود و همین رکورد نویر را خاص‌تر می‌کند.

همچنین آرین روبن هلندی با به ثمر رساندن هشتمین گل تیمش در بازی شب گذشته بایرن برابر هامبورگ، شمار گل‌های زده خود برای قهرمان آلمان را به عدد 125 رساند و از این حیث با کلودیو پیزارو برابر شد و به همراه مهاجم پیشین باواریایی‌ها در رده هفتم رده‌بندی بهترین گلزنان تاریخ باشگاه بایرن‌مونیخ ایستاد. در جدول رده‌بندی بهترین گلزنان تاریخ باشگاه بایرن‌مونیخ تنها یک بازیکن غیرآلمانی بالاتر از روبن است و آن جیووانی اِلبر برزیلی با 140 گل است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج