اکبر میثاقیان جدی‌ترین گزینه هدایت سیاه‌جامگان پس از کناره‌گیری خداداد عزیزی است.

به گزارش خبرگزرای موج، تیم سیاه جامگان را به جرات می‌توان پر رفت و آمدترین تیم لیگ برتر در فصل‌های اخیر نامید. تیمی که در دو سال حضور خود در لیگ برتر با حجم زیادی از حضور مدیران، بازیکنان و مربیان و سرمربیان روبرو بوده است.

سال گذشته در آستانه حضور سیاه جامگان در لیگ برتر، این تیم با محمدرضا مهاجری سرمربی خود در لیگ‌های دسته دو و یک خداحافظی کرد و هدایت تیم به رسول خطیبی سپرده شد و وارد میدان لیگ برتر شد، اما پس از چند هفته این مربی از تیم جدا و هدایت تیم را سعید رمضانی به عنوان سرمربی برعهده گرفت. در ادامه نیز با توجه به نتایج ضعیف و خطر سقوط تیم، فرهاد کاظمی به عنوان سرمربی جدید پا به سیاه جامگان گذاشت و در نهایت تیم با وجود ریسک بالا در لیگ برتر ماندگار شد.

با این شرایط تیم وارد فصل جدید لیگ برتر یعنی فصل شانزدهم شد و با فرهاد کاظمی به عنوان سرمربی سه سال آینده تیم به توافق رسیدند اما کاظمی پس از چند هفته به دلیل ادامه مشکلات مالی تیم سیاه جامگان از این تیم جدا شد، در این زمان تیم چند بازی را بدون سرمربی گذراند و پس از آن خداداد عزیزی به عنوان مدیر فنی وارد سیاه جامگان شد اما بالاخره به عنوان سرمربی تیم معرفی شد.

حالا تمامی اتفاقات، مشکلات و بدشانسی‌ها دست به دست هم دادند تا خداداد نیز این تیم را به رغم میل باطنی به سرمربی بعدی خود بسپارد که شنیده می‌شود این مربی، اکبر میثاقیان پای ثابت هدایت تیم‌های مشهدی است.

با این شرایط می‌توان میانگین گرفت که از مجموع 60 هفته حضور سیاه جامگان در لیگ برتر در قالب دو فصل، هر 10 هفته این تیم، یک سرمربی عوض کرده است.

به جز سعید رمضانی و رسول خطیبی که پیش از این تجربه حضور در تیم‌های مشهدی را نداشتند، فرهاد کاظمی و خداداد عزیزی هر دو سابقه هدایت تیم ابومسلم را در کارنامه خود داشتند و حالا اکبر میثاقیان قرار است در مدت باقی مانده سیاه جامگان را از این بحران نجات دهد، کاری که قطعا از پس هر مربی برنمی آید.

میثاقیان در دهه‌های 50 و 60 برای تیم ابومسلم بازی کرده و پس از آن در دهه 80 هدایت تیم‌های ابومسلم و پیام را در چند دوره برعهده داشته و نیز توانسته تیم پدیده را از لیگ دسته یک به لیگ برتر برساند. میثاقیان در چندین فصل اخیر هدایت تیم‌های دسته یکی را برعهده داشته و چندی پیش نیز از تیم بادران جدا شد و حالا باید در صورت قطعی شدن حضورش در تیم سیاه جامگان در نخستین دیدار در ورزشگاه آزادی به مصاف تیم استقلال برود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج