فدراسیون جهانی دوومیدانی به سه دوومیدانی‌کار روس مجوز شرکت در مسابقات بین‌المللی را به صورت مستقل داد.

به گزارش خبرگزاری موج، آنجلیکا سیدورووا که قهرمان پرتاب با نیزه روسیه است، به همراه کریستینا سیوکووا، دونده و الکسی سوکیرسکی، ورزشکار پرتاب چکش این کشور، سه نفری هستند که از سوی IAAF تایید شدند.

به ‌این‌ ترتیب این سه دوومیدانی‌کار می‌توانند در مسابقات اروپایی ماه آینده شرکت کنند. پرونده ۶ ورزشکار دیگر نیز از سوی فدراسیون جهانی رد شده است. دوومیدانی‌کاران روس از نوامبر سال ۲۰۱۵ محروم هستند. محرومیت آنها بعد از مشخص شدن دوپینگ سیستماتیک در روسیه اتفاق افتاد.

ماه گذشته فدراسیون جهانی معیارهایی را منتشر کرد که نشان می‌داد دوومیدانی‌کاران روسی که می‌خواهند به صورت مستقل در مسابقات شرکت کنند، باید چه شرایطی داشته باشند. سباستین کو، رییس فدراسیون جهانی در این‌باره گفت‌: با دادن مجوز به دوومیدانی‌کاران برای شرکت در مسابقات می‌خواهیم که حمایت خود را از ورزشکاران پاک نشان بدهیم.

برای اینکه ورزشکاران بتوانند اجازه حضور مستقل در مسابقات بین‌المللی را داشته باشند، باید ثابت کنند در هیچ دوپینگی دست نداشتند. آنها همچنین نباید با مربی یا دکتری کار کرده باشند که سابقه داشتن در دوپینگ دارد. پیش از این نیز دوومیدانی‌کاران روس پذیرفته شده بودند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج