سرمربی بایرن مونیخ اظهار کرد یک سرمربی باید رهبر ارکستر تیمش بوده و با بازیکنان رابطه بسیار خوبی داشته باشد.

به گزارش خبرگزاری موج، کارلو آنچلوتی در گفت‌وگویی که با روزنامه Dw داشت درباره موضوعات زیادی سخن  گفت.

او ابتدا با شوخی درباره این سوال که چطور شد هدایت بایرن مونیخ را برعهده گرفت، به صحبت پرداخت و اظهار کرد: هدایت بایرن را بر عهده گرفتم چراکه این تیم به دنبال گزینه‌ای برای جانشینی پپ گواردیولا بود و من هم به یک شغل نیاز داشتم (باخنده). با سران باشگاه بایرن دیدار کردم و چون بیکار بودم، باهم به توافق رسیدیم. وقتی از رئال‌ مادرید بیرون آمدم، با پیشنهاد بایرن مواجه شدم و چون آنها علاقه زیادی به همکاری با من داشتند، خیلی راحت به توافق رسیدیم.

او ادامه‌ داد: با وجود اولی هوینس و کارل هاینس رومنیگه، بایرن باشگاه بسیار قدرتمندی به شمار می‌آید. این دو نفر چهره‌های بزرگ و شاخصی در فوتبال آلمان هستند. آنها فوتبال را دوست دارند و تجربه‌شان بسیار بالاست. درباره این دو چهره بایرن مونیخ باید بگویم آنها وقتی تیم بد نتیجه‌ می‌گیرد، آشفته و سردرگم نمی‌شوند بلکه با تجربه بالایی که دارند، منطقی برخورد می‌کنند.

آنچلوتی درباره انواع مربیان ‌اضافه کرد: بعضی از مربیان عادت دارند موجی از نگرانی را در تیم به وجود بیاورند اما بعضی دیگر ایجاد آرامش در تیم را اولویت خود قرار می‌دهند.

او درباره بازیکنانی که با آنها کار کرده است نیز عنوان کرد: با بازیکنان بزرگی کار کردم  و معمولا رابطه بسیار خوبی با آنها دارم. زلاتان ایبراهیموویچ می‌گوید حاضر است برای من از جانش مایه بگذارد. با هیچ بازیکنی مشکل نداشتم. با همه بازیکنانی که مربی آنها بودم، رابطه خوبی داشتم چراکه نهایت تلاش می‌کنم آنها را درک کنم و مانند یک دوست با آنها برخورد کنم.

این مربی ایتالیایی ادامه‌ داد: دو نوع روش برخورد با بازیکنان وجود دارد. یک روش برخورد از خارج است مثل برخوردی که رسانه‌ها و هواداران با بازیکنان دارند و روش دوم برخورد از داخل است. این همان چیزی است که باید مربی در آن تبحر داشته باشد. او باید از درون بازیکنان خبر داشته باشد و همه چیز را زیر نظر بگیرد. بعضی از بازیکنان عاشق پیروزی و رقابت هستند و زلاتان یکی از این بازیکنان است. او توسط رسانه‌ها، بازیکنی عجیب تصور می‌شود ولی در درون بسیار منظم است و با نهایت تمرکز بازی می‌کند.

این مربی ایتالیایی درباره باشگاه‌هایی که هدایت آنها را برعهده گرفته است هم گفت‌:  هر باشگاهی هویت خاص خود را دارد. بعضی از باشگاه‌ها مانند یک خانواده هستند مثل میلان و بایرن مونیخ. این باشگاه‌ها به روابط فردی اهمیت زیادی می‌دهند. بعضی از باشگاه‌ها مثل موسسات اقتصادی و تجاری اداره می‌شوند مثل باشگاه رئال مادرید، چلسی و پاری ‌سن‌ ژرمن.

او درباره متد مربیگری که در این سال‌های به کار گرفته است هم اظهار کرد: برای من، روحیه گروهی مهم‌تر از هر چیزی است. این کلید موفقیت من بوده است. رابطه بسیار خوبی با بازیکنان و افرادی دارم که با آنها کار می‌کنم. تلاش می‌کنم روحیه تیمی را در آنها به وجود بیاورم. باید رابطه خوبی با بازیکنان داشته باشم چراکه مسئول نتایج این ارکستر هستم. بنابراین ماموریتم این است که بازیکنان را قانع کنم تا همه برای نواختن یک آهنگ زیبا و گروهی تلاش کنند و تمرکز داشته باشند. کلید موفقیت، کار گروهی و احترام گذاشتن متقابل به یکدیگر است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج