همایش مدرسه چوگان قصرفیروزه با هدف آشنایی هر چه بیشتر کودکان و نوجوانان با رشته چوگان و استعدادیابی در این رشته برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از فدراسیون چوگان،نخستین همایش آغاز فعالیت رسمی مدرسه چوگان قصرفیروزه با حضور گلنار وکیل گیلانی رییس فدراسیون چوگان،ابراهیم زاده مدیر باشگاه قصرفیروزه،پیشکسوتان و ورزشکاران این رشته و با حضور ۳۰۰ کودک و نوجوان علاقمند به چوگان در باشگاه قصرفیروزه تهران برگزار شد.
در این همایش که به منزله آشنایی هر چه بیشتر رده‌های پایه با رشته چوگان و استعدادیابی فدراسیون برای پشتوانه‌سازی تیم‌های ملی برگزار شد،شرکت کنندگان زیر نظر مربیان چوگان بصورت اختصاصی به سوارکاری با اسب‌های ویژه رده های پایه و اصول اولیه بازی چوگان بصورت عملی پرداختند که با استقبال بسیار خوب شرکت کنندگان همراه بود.
گلناروکیل گیلانی رییس فدراسیون چوگان در این مراسم با تاکید بر نقش ویژه نخستین مدرسه چوگان کشور در آشنایی هر چه بیشتر مردم ایران با این رشته کهن و استعدادیابی توسط مربیان،زیر نظر فدراسیون چوگان گفت:این طرح پس از تهران در استان های مستعد نظیر قزوین و آذربایجان شرقی نیز پی ریزی خواهد شد.
محسن ابراهیم زاده مدیر باشگاه چوگان قصر فیروزه نیز طی سخنانی با اشاره به استقبال بسیار خوب کودکان ونوجوانان برای فراگیری رشته چوگان گفت:با وجودیکه مدرسه چوگان قصرفیروزه در آغاز فعالیت خود قرار دارد،شاهد حضور استعدادهای بسیار خوبی در این رشته بوده‌ایم که بطور حتم با آموزش‌های ویژه زیر نظر مربیان در این مدرسه می توانیم شاهد پشتوانه‌سازی برای تیم های ملی آقایان و بانوان باشیم.
پیشکسوتان و بزرگان رشته چوگان نیز طی سخنانی کوتاه از راه‌اندازی مدرسه چوگان قصرفیروزه و اقدامات و برنامه‌های فدراسیون چوگان قدردانی کردند.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج