در هفته ای که پیش روی داشتیم براساس اعلام فدراسیون تکواندو مهدی بی باک به عنوان سرمربیگری تیم ملی تکواندو در بخش آقایان انتخاب شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، بواقع این سوال مطرح می‌ باشد که‌ معیار و ملاک انتخاب مهدی بی باک چیست؟

قبل از انتخاب مهدی بی باک به عنوان سرمربیگری تیم ملی پولادگر رییس فدراسیون اعلام کرده بود برای انتخاب کادر فنی تیم ملی ملاک ومعیارش این است که‌ از مربیان لیگ برتری استفاده کند و در این مورد چند مربی هم مدنظر شورای فنی بود، که البته در نحوه رای دادن اعضای شورای فنی با اعضای اندک نیز اختلالاتی صورت پذیرفت، که در نهایت تعجب با استعفای سعید مهیمن و همچنین غیبت اسماعیل آذرپاد به دلیل جراحی چشم مواجهه شد و عملا اعضای فعال و موثری باقی نماند که در مورد این مسئولیت خطیر آرا قابل توجهی ارائه شود.

بااین وجود در شورای فنی نعمت خلیفه سرمربی تیم دانشگاه آزاد ۱۲رای را به دست آورد و فریبرز عسگری هم ۹رای را کسب نمود و البته مهدی بی باک ۴رای را از شورای فنی به دست آورد،اما در نهایت  شگفتی طی بررسی های لازم و آرا نظرهای از پیش تعیین شده مهدی بی باک به عنوان سرمربی تیم ملی تکواندو انتخاب شد.

این سوال ونکته مهم مطرح می‌ باشد که‌ چگونه فردی که‌ حتی تجربه مربیگری تیم لیگ برتر را ندارد به عنوان سرمربی تیم ملی تکواندو با ۴رای انتخاب می شود،به نظر می‌رسد ممکن است سیاستهای خاص پولادگر در نهایت او را به عنوان سرمربی تیم ملی برگزید.

در حال حاضر مسابقات قهرمانی جهان پیش روی است و بی باک هم بایستی فرصت ها را غنیمت شمارد ،تیم ملی در رقابتهای مهم گذشته ناکام مانده است امیدواریم حال داستان تکواندو به همان شکل اما این بار با حضور بی باک تکرار نشود.

بی باک سالها در کنار مقانلو به عنوان مربی کسب تجربه کرده است ودانش مربیگری خود را با مقانلو افزایش داده است ،اما با حسابی سر انگشتی نیز به نظر می‌رسد این گزینه ها برای به عهده گرفتن سکان هدایت و مسئولیت سنگین سرمربیگری تیم ملی تکواندو کافی نمیباشد.

نشستن بر صندلی سرمربیگری تیم ملی در این زمان علاوه بر اینکه ریسک است ،مسئولیتی بسیار سنگین به شمار میرود که‌ احتیاج به تجربه بالا ،درایت،انگیزه و توانایی رویارویی و مقابله با بسیاری از مشکلات گذشته و همچنین کنار آمدن با حواشی هایی که‌ در گذشته و مطمئنا حواشی هایی که‌ در آینده گریبانگیر تکواندو خواهد شد را دارد.

با این وجود بی باک مربی جوان و با انگیزه ای است و به اعتقاد بیژن مقانلو بازیکنان جوان و پر انگیزه ای را در اختیار دارد که‌ شاید این تنها ابزار مهم و هوشمندانه ای باشد که‌ بی باک در اختیار دارد و امیدواریم بتواند از این گزینه بهترین استفاده را ببرد و در پیشبرد موفقیت‌های آینده در تکواندو استفاده کند.

در پایان براستی با به عهده گرفتن سکان تیم ملی تکواندو توسط مهدی بی باک با ملاک و معیار تعیین شده دراین زمان بحرانی لقب قهرمان ملی را به او نسبت دهیم یا لقب قربانی؟

این سوال مهم را بایستی از تصمیم گیرندگان پرسید که مطمئنا پاسخ قانع کننده ای را به اذهان خانواده تکواندو خواهند داد؟

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج