سنگربان سابق رئال‌ مادرید و تیم ملی فوتبال اسپانیا به ستایش از بوفون پرداخت و از شرایط خوب خود در پورتو سخن به میان آورد.

به گزارش خبرگزاری موج، ایکر کاسیاس و جانلویجی بوفون با وجود آنکه به سال‌های پایانی فوتبال خود نزدیک شدند، هم‌چنان آماده نشان می‌دهند و از بهترین دروازه‌بان‌های فوتبال اروپا به شمار می‌آیند.

کاسیاس که در پورتو بازی می‌کند، به ستایش از بوفون پرداخت و گفت: بسیار خوش شانسم که سه سال کوچک‌تر از بوفون هستم. از زمانی که فوتبال را به صورت حرفه‌ای آغاز کردم، عملکرد دروازه‌بان بزرگی همچون بوفون را زیر نظر گرفتم. از سبک دروازه‌بانی بوفون لذت می‌برم و به آن علاقه دارم. باهم پیر شدیم و مسیری مشابه داشتیم چراکه هر دو به همه آن‌چه که می‌خواستیم دست پیدا کردیم. درباره یک دروازه‌بان حرف می‌زنم که از ابتدای دوران فوتبالش در لیگ سخت ایتالیا می‌درخشد. بوفون جزو سه دروازه‌بان برتر تاریخ فوتبال اروپا و جهان است. رابطه بسیار خوبی باهم داریم و همواره از دیدن همدیگر لذت می‌بریم.

کاسیاس روزهای سختی را در پورتو سپری کرد اما رفته رفته به روزهای اوجش نزدیک می‌شود. او درباره دلیل بازی‌های خوبش در این تیم نیز گفت‌: طبیعی است که یک بازیکن وقتی وارد محیط جدیدی می‌شود، برای هماهنگ شدن با آن محیط به زمان نیاز داشته باشد. در سال نخست حضور خود در پورتو خوب کار نکردم اما اکنون خوشبختانه شرایط بهتر شده است.

او ادامه داد: دعوت نشدن به تیم ملی اسپانیا باعث شده است تا تمام وقت و تمرکز خود را روی پورتو بگذارم و خوشبختانه این باعث شده است بهتر از قبل ظاهر شوم. وقتی یک فرد در حالت خوبی قرار دارد، دوباره شروع به خندیدن می‌کند و شرایط تغییر می کند. این وصف حال من است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج