تیم ملی کشتی آزاد کشورمان توانست با شکست تیم ملی آمریکایی، برای هشتمین بار قهرمان جهان شود.

دیروز تیم ملی کشتی آزاد کشورمان با غلبه بر حریف آمریکایی اش توانست برای هشتمین بار جام قهرمانی را در سالن امام خمینی کرمانشاه جشن بگیرد. در همین خصوص یعقوب نجفی جویباری مربی سابق تیم ملی کشتی آزاد کشورمان به خبرنگار خبرگزاری موج گفت: این مسابقات از نظر کیفی در سطح بالایی بود به جز روسیه بقیه تیم ها با ترکیب اصلی به ایران آمده بودند که همین نشان می دهد سطح مسابقات بالا بود. در فینال مسابقات کشتی گیران ایرانی توانستند در 4 وزن اول خیلی خوب و طوفانی آغاز کردند و توانستند حریفان آمریکایی  را شکست دهند.

 وی در ادامه افزود: حسن رحیمی، حسین خانی و اسماعیل پور توانستند با کشتی اصیل ایرانی حریفانشان را شکست دهند تا دیگر حرفی برای گفتن باقی نماند اما نصیری که در ابتدا مسابقه از حریف آمریکایی اش عقب افتاده بود به این خود باوری رسید که می تواند از رقیبش پیشی بگیرد، میثم نصیری که از حمایت تماشاگران بهره می برد در مصاف با مولینارو توانست در دقایق پایانی به پیروزی برسد.

جویباری در مورد کشتی هایی که واگذار کردیم خاطر نشان کرد: یاراحمدی کشتی گیر جوان و جسوری است که اگر به او بیشتر میدان داده شود می تواند در این وزن برای خودش در دنیا جا باز کند در این رقابت هم خیلی خوب مقابل باروز آمریکایی کشتی گرفت اما تجربه جردن مانع از پیروزی یار احمدی شد. حسن یزدانی هم در عین ناباوری مقابل دیوید تیلور ضربه فنی شد که یکی از شوک های برزگ تیم ملی محسوب می شد زیرا همه مردم ایران از او انتظار برد را داشتند.

وی ادامه داد: این باخت چیزی از ارزش های حسن یزدانی کم نمی کند او همیشه برای مردم ایران قهرمان جهان و المپیک محسوب می شود البته حسن برای اولین بار بود که در این وزن کشتی می گرفت ممکن بود دلیل اصلی این شکست رفتن به وزن بالاتر باشد. امیر محمدی نماینده 97 کیلوگرم کشتی گیری است که به پاهای قدرتمندش متکی است به همین دلیل با گارد باز کشتی می گرفت و به راحتی پاهایش را در اختیار حریف می سپارد که دلیل اصلی شکست او در این مسابقات بود در نهایت او هم جز کشتی گیرانی محسوب می شود که می تواند در آینده نزدیک جز کشتی گیران مطرح جهان باشد.

مربی سابق تیم ملی در خصوص کشتی کمیل قاسمی گفت: کمیل قاسمی جز معدود کشتی گیرانی است که به هر حریفی امتیاز مفت نمی دهد اگر سرحال باشد می تواند برای تمام حریفانش در دنیا مشکل ساز شود در نهایت او با کشتی زیبایی که گرفت توانست تیم ملی ایران را قهرمان مسابقات جام جهانی کند تا برای هشتمین بار جام را بالای سر ببریم. در نهایت تیم ملی کشتی کشورمان نشان داد که اگر در گروه سخت هم بود برایش چندان فرقی نمی کرد تا بتواند قهرمان جام جهانی کشتی شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج