پاری‌‌سن‌ژرمن به فکر جمع کردن آذوقه مناسب است و بنفیکا اولین گام برای پاک کردن آن نفرین ابدی را مقابل ساکنان دیوار زرد بر می‌دارد.

 به گزارش خبرگزاری موج، شب اول مرحله یک‌هشتم‌نهایی لیگ قهرمانان اروپا برای 2 تیمی که سال‌هاست مراحل بالای این رقابت‌ها را به چشم ندیده‌اند، فرصت نابی برای درخشیدن و برای قهرمانان و بزرگان سال‌های اخیر جایی جهت آسوده کردن خیال صعود به دور بعد است.

پاریسی‌ها به فکر طلسم‌شکنی

 پاری‎‌سن‌ژرمن یک رقیب آشنا پیش‌رو دارد؛ بارسلونا. همان تیمی که در 2 رویارویی قبلی با آن‌ها در مرحله حذفی لیگ قهرمانان، قدرت اول فوتبال فرانسه را آرزو به دل نگه داشته و از پاری‌سن‌ژرمن پلی برای صعود ساخته است. تیم اونای امری وارد بازی رفت در ورزشگاه پارک‌دوپرنس می‌شود تا خلاف پیش‌بینی‌ها عمل کرده و با نتیجه‌ای خوب راهی دور برگشت شود. نتایج اخیر تیم در لیگ فرانسه نشان می‌دهد چه قدرتی دارند. برتری 3 بر صفر مقابل بوردویی که چند هفته قبل در نیمه‌نهایی جام اتحادیه 4 گل از آن‌ها دریافت کرد، قدرت پاریسی‌ها را نمایاند. تا به حال سقف درخشش تیم فرانسوی رسیدن به نیمه‌نهایی فصل 1994-1993 لیگ قهرمانا ن بوده اما اگر در پایان 2 بازی رفت و برگشت موفق به حذف بارسلونا شوند، انگار قهرمان شده‌اند!

در سوی مقابل، بارسلونا به عنوان پرافتخارترین تیم یک و نیم دهه اخیر رقابت‌ها، برای نتیجه نگرفتن بهانه‌ای ندارد. برتری خردکننده 6 بر صفر در زمین آلاوس در بازی ابتدای هفته لالیگا به اندازه کافی رقیب را ترسانده و علاوه بر این، تقریبا تمام بازیکنان کلیدی بارسلونا در زمین حضور دارند.

جدال کلیدی

 اگر یک بازیکن توانایی هماوردی با مثلث خط حمله بارسلونا را داشته باشد، قطعا آن شخص ادینسون کاوانی اروگوئه‌ای است. مهاجم اروگوئه‌ای همراه بازیکن تازه‌واردی یه نام دراکسلر می‌تواند دروازه بارسا را باز کند و در سوی مقابل تیم کاتالونیایی در غیاب الکس ویدال مصدوم، می‌تواند روی نفوذهای اینیستاو بوسکتس تازه بهبود یافته و البته قدرت گلزنی مثلث خط حمله‌اش حساب کند.

نکته ویژه

 مسی در مرحله گروهی فصل جاری لیگ قهرمانان اروپا از 21 تیم از مجموع 32 تیم حاضر بیشتر گل زد!

دورتموند و صخره دشوار

 معروف است که بنفیکا به خاطر نفرین بلا گوتمان، سرمربی افسانه‌ای‌ فقیدش پس از اخراج دیگر هرگز جام اروپایی نبرده است. اگر  این شخصیت بزرگ در بازی با دورتموند هم تصمیم به تغییر رویه  نگرفته باشد، قطعا پرافتخارترین تیم پرتغال در میزبانی از تیم زرد و مشکی پوش خیلی دچار مشکل می‌شود! تیم پرتغالی در صورت غفلت با یک نتیجه نه‌چندان مناسب  در بازی برگشت مقابل دیوار زرد ورزشگاه وست‌فالن صف‌آرایی می‎‌کند.البته دورتموند این روزها حال و روز خوبی ندارد و یکی در میان از کسب نتیجه در بوندس‌لیگا باز می‌ماند. باخت ابتدای هفته به دارمشتات کام تیم توخل را تلخ  کرد و مشخص نبودن وضعیت بازیکنانی مانند رویس، بیش از پیش دست سرمربی جوان را در پوست گردو قرار داده است.

بنفیکا به عنوان رقیب اصلی پورتو در لیگ پرتغال بهترین پیش‌روی خودش در لیگ قهرمانان اروپا را با حضور در مرحله یک‌چهارم‌نهایی فصل 2006-2005 جشن گرفت و شاید ناآمادگی دورتموند دوباره بخت حضور در جمع 8 تیم برتر را برای‌شان به وجود بیاورد.

نکته ویژه

 از زمان آخرین قهرمانی بنفیکا در جام باشگاه‌ها و لیگ قهرمانان اروپا، دورتموند 9 جام مختلف  از جمله یک جام لیگ قهرمانان اروپا را برده است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج