رییس فدراسیون ورزش‌ همگانی با تاکید بر این که هدف‌مان رسیدن به مشارکت نیمی از مردم ایران در ورزش همگانی تا سال 1404 است، گفت: اگر استکبار جهانی مشکلی پیش نیاورد به اهداف‌مان خواهیم رسید.

به گزارش خبرگزاری موج، نشست خبری دومین همایش بین‌المللی ورزش همگانی که قرار است شنبه و یک‌شنبه هفته آینده در دو روز در تهران برگزار شود، با حضور علی مجد آرا، رییس فدراسیون ورزش همگانی و دیگر مسوولان این فدراسیون برگزار شد.

مجد آرا در سخنانی با بیان این که ورزش همگانی در کشور مظلوم است، گفت: شما دیدید روز گذشته به خاطر یک بازی تا چه میزان رسانه‌ها به آن توجه کردند اما ورزش همگانی آن‌طور که باید مورد توجه رسانه‌ها قرار نگرفته است در حالی که باید همگی کمک کنیم تا شاهد رشد هر چه بیش‌تر ورزش همگانی در کشور در جهت سلامت و نشاط جامعه باشیم. ورزش همگانی، مدیریت همگانی می‌طلبد و شعار ما این است که مادران به عنوان عمود خیمه ورزش همگانی هستند چرا که می‌توانند نقش پررنگی در سوق دادن خانواده به سمت فعالیت‌های ورزشی ایفا ‌کنند.

رییس فدراسیون ورزش‌ همگانی با اشاره به برگزاری دومین همایش بین‌المللی ورزش همگانی در ایران، خاطرنشان کرد: این همایش در طرح‌های آسیایی و جهانی بسیار موثر خواهد بود. هم‌چنین نتایج حاصل از آن می‌تواند در برنامه‌ریزی‌های آینده ورزش کشور در جهت بالا بردن مشارکت مردم در فعالیت‌های ورزشی نقش عمده‌ای داشته باشد. نتایج و مباحث مطرح شده به همراه مقالات این همایش توسط کارگروه‌های مشخص شده جمع‌آوری می‌شود و به همراه شرح وظایف دستگاه‌های مسوول در ورزش همگانی در قالب یک کتاب به شورای عالی ورزش همگانی به ریاست وزیر ورزش جوانان تقدیم می‌شود تا در این شورا به بحث و بررسی گذاشته شود تا از نتایج آن برای رشد ورزش همگانی در کشور استفاده شود.

وی با اشاره به این که مسوولان ورزش همگانی 11 کشور برای حضور در این همایش بین‌المللی به ایران می‌آیند، گفت: در حاشیه این همایش قصد داریم با تمامی این یازده کشور تفاهم‌نامه همکاری امضا کنیم تا از تجربیات آن‌ها در رشد ورزش همگانی استفاده کنیم.

مجدارا با بیان اینکه هدف فدراسیون ورزش همگانی، رسیدن به مشارکت 50 درصدی مردم ایران در ورزش همگانی تا سال 1404 است، خاطرنشان کرد: تمامی برنامه‌ریزی‌ها و استراتژی ما بر اساس این چشم‌انداز است و بر همین اساس نیز این همایش بین‌المللی یکی از طرح‌های مهم ما برای رسیدن به مشارکت 50 درصدی مردم در سال 1404 خواهد بود. اگر استکبار جهانی مشکلی پیش نیاورد و در این راه مشکل‌ساز نشود می‌توانیم به اهداف‌مان در ورزش همگانی برسیم تا مردم کشورمان از فقر حرکتی به یک وضعیت مناسب در سلامتی، نشاط و امید به زندگی توسط انجام فعالیت‌های ورزشی برسند.

رییس فدراسیون ورزش‌ همگانی با بیان این که 600 نفر در قالب شش کارگروه آموزشی در دومین همایش بین‌المللی ورزش همگانی شرکت خواهند داشت، گفت: مهمانان شرکت‌کننده پس از همایش از نقاط دیدنی تهران و شیراز بازدید خواهند کرد. هم‌چنین مسابقات عکاسی و نقاشی نیز با موضوع ورزش همگانی برگزار می‌شود. ضمن این که در این همایش از موزیک محلی به جای موزیک غربی در رشته ایروبیک رونمایی می‌کنیم.

وی با اشاره به فعالیت‌های فدراسیون ورزش همگانی، گفت: ما 60 رشته ورزشی زیر نظر فدراسیون داریم که این تعداد زیاد تعجب فدراسیون جهانی را نیز به دنبال داشته است. این همایش در سطح مطالعات تطبیقی اولین همایشی است که برگزار می‌شود و مطمئنا نتایج آن به سود ورزش همگانی کشور خواهد بود.

مجد آرا در پایان با بیان این که رییس فدراسیون جهانی ورزش همگانی به عنوان سخنران در این مراسم همایش حضور خواهد داشت، گفت: وزیر ورزش و جوانان نیز از دیگر سخنرانان این همایش بین‌المللی است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج