سومین روز از بیست و ششمین دوره مسابقه های بین‌المللی بدمینتون گرامیداشت دهه مبارک فجر و در مرحله یک چهارم نهایی بانوان صبح امروز ( شنبه ) در قسمت یک نفره و دونفره برگزار شد و در پایان این پیکارها بدمینتون بازان راه یافته به مرحله نیمه نهایی مشخص شدند.

به گزارش خبرگزاری موج، در قسمت یک نفره و در اولین دیدار " پلی کارپوا " از روسیه به مصاف " آنا هلد " از دانمارک رفت که این دیدار در پایان با نتیجه ۳ بر صفر و امتیازات ( ۱۱-۲، ۱۱-۴، ۱۱-۳) به سود بازیکن روسی خاتمه یافت و وی راهی دیدار نمیه نهایی شد.

در دومین دیدار یک نفره بانوان هدیه شمس و سارا دلاوری به مصاف هم فتند که این دیدار در پایان با نتیجه‌ سه بر صفر و امتیازات ( ۳-۱۱، ۲-۱۱، ۲-۱۱) به سود سارا دلاوری خاتمه یافت و وی راهی مرحله نیمه نهایی شد.

سومین دیدار بین الناز فیض منش و " گریس گابریل " از نیجریه برگزار شد که این دیدار در پایان با نتیجه‌ سه بر دو و امتیازات ( ۱۱-۸، ۱۱-۸، ۶-۱۱ ،۱۱-۴ ،۹-۱۱) به سود بازیکن نیجریه خاتمه یافت و وی نیز راهی دیدار نیمه نهایی گردید.

چهارمین و آخرین دیدار یک نفره بانوان در مرحله یک چهارم نهایی بین ثریا آقایی از ایران و " چو آ " بازیکن قدرتمندی از سنگاپور دارای رنک ۸۷ برگزار شد که این دیدار در پایان با نتیجه‌ سه بر دو و امتیازات ( ۱۴-۱۲، ۹-۱۱، ۱۱-۸ ،۱۱-۱۳ ،۱۱-۹) به سود بازیکن سنگاپوری به پایان رسید و وی نیز به عنوان چهارمین بازیکن مرحله نیمه نهایی معرفی گردید.

در قسمت دو نفره تیمی و در مرحله یک چهارم نهایی اولین دیدار بین تیم دو نفره ثمین عابدخجسته و یگانه کرمانی از ایران و " سانتوش " و " آراتی ساراسونیل  "  از هند برگزار شد که در پایان ، این دیدار با نتیجه‌ سه  بر صفر و امتیازات ( ۶-۱۱، ۷-۱۱، ۵-۱۱) به سود بدمینتون بازان هند به پایان رسید و آنان راهی دیدار نیمه نهایی دو نفره شدند.

دومین دیدار بین تیم دو نفره ثریا  آقایی و سارا دلاوری از ایران و " رن نی اونگ " و " ژیانگ کریستال ونگ " از سنگاپور برگزار شد که در پایان ، این دیدار با نتیجه ۳ بر صفر و امتیازات ( ۱۱-۷، ۱۱-۴، ۱۱-۹) به نفع بازیکنان سنگاپوری خاتمه یافت و آنان نیز راهی دیدار نیمه نهایی شدند.

سومین دیدار رقابت‌های دو نفره بانوان بین پگاه کامرانی و صفورا زمانلو از ایران و " سیلویا گارینر " و " لیزا ایورسن " از ایتالیا برگزار شد که این دیدار در پایان با نتیجه‌ سه بر یک و امتیازات (۸-۱۱ ،۵-۱۱ ،۳-۱۱) به سود بدمینتون بازان کشورمان ( کامرانی و زمانلو ) خاتمه یافت و آنان نیز راهی دیدار نیمه نهایی شدند.

چهارمین و آخرین دیدار مرحله یک چهارم نهایی بانوان بین یسرا بیگی و حنان کبیری از ایران و " سیترا " و " یوجیان جون " از سنگاپور برگزار شد که این دیدار در پایان با نتیجه‌ سه بر صفر و امتیازات (۱۳-۱۱ ،۱۱-۶ ،۱۱-۶) به سود بدمینتون بازان سنگاپور خاتمه یافت و آنان نیز راهی دیدار نیمه نهایی شدند .

بدین ترتیب در قسمت یک نفره بازیکنان روسیه ، ایران ( سارا دلاوری ) ، نیجریه و سنگاپور به مرحله نیمه نهایی بانوان راه یافتند.

در قسمت دو نفره نیز تیم های دونفره هند ، دو تیم از سنگاپور ، ایران به مرحله نیمه نهایی دو نفره بانوان راه یافتند.

بیست و ششمین دوره مسابقه های بین‌المللی بدمینتون گرامیداشت دهه مبارک فجر در روزهای ۲۱ لغایت ۲۴ بهمن ماه جاری و با شرکت ۱۷ تیم خارجی ( اندونزی، سوریه ، افغانستان ، ارمنستان ، جمهوری آذربایجان ، عراق ، هند ، پرتغال ، سنگاپور ، ایتالیا ، دانمارک ، سریلانکا ، مالزی ، فرانسه ، لهستان ، روسیه و نیجریه ) به همراه ملی‌پوشان کشورمان و با جوایز ۲۰ هزار دلاری در محل کمپ این فدراسیون در تهران برگزار می‌شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج