مرحله گروهی بیست‌ و ششمین دوره لیگ برتر واترپلو با انجام دو دیدار در تهران به پایان رسید تا از هفته آینده چهار تیم برتر در مرحله پلی‌آف این رقابت‌ها حاضر شوند.

به گزارش خبرگزاری موج و به نقل از فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ هفته چهاردهم بیست‌وششمین دوره لیگ برتر واترپلو دیروز پنجشنبه (21 بهمن 13955) با دو دیدار پیگیری شد. دیدار سوم این هفته و آخرین دیدار مرحله گروهى هفته آینده برگزار خواهد شد.

در نخستین دیدار از ساعت 17:30 دانشگاه آزاد پذیرای مهمان جنوبی خود تیم گچساران بود. هر دو تیم قبل از این دیدار صعود خود را به مرحله پلی‌آف رقابت‌ها قطعی کرده بودند. در پایان تیم دانشگاه با نتیجه 14 بر 11 موفق به پیروزی شد. با توجه به جدول تعیین شده از سوی سازمان لیگ واترپلو و تقابل تیم اول و چهارم جدول در مرحله پلی‌آف دانشگاه با کسب 23 امتیاز تیم اول و نفت و گاز گچساران با 12 امتیاز تیم چهارم جدول نام گرفتند و در دو دیدار رفت و برگشت به مصاف یکدیگر خواهند رفت. دیدار رفت دو تیم جمعه هفته آینده (29بهمن 1395) به میزبانی گچساران برگزار خواهد شد.

در دومین و حساس‌ترین دیدار این هفته، سایپا و نفت امیدیه که هر دو با کسب 16 امتیاز و باتوجه به دیدار رو در رو در جایگاه دوم و سوم جدول قرار داشتند به آب زدند. این دیدار نیز همانند بازی اول این هفته جنبه شناخت هرچه بیشتر حریف برای محله پلى‌آف داشت، چراکه صعود هر دو تیم به مرحله پلی‌آف قطعى بود. بازی از ساعت 19:00 دیروز (پنجشنبه) آغاز شد و هر دو تیم همانند بازی رفت با ارائه یک بازی زیبا و جذاب برای پیروزی به میدان آمده بودند، اما این سایپا بود که با اجرای برنامه‌های تاکتیکی مربی جوان خود در پایان با نتیجه 14 بر 8 موفق به پیروزی شد و با کسب دو امتیاز این دیدار در جایگاه دوم جدل قرار گرفت. با توجه به جدول مرحله پلی‌آف دو تیم سایپا و نفت امیدیه که در جایگاه دوم و سوم قرار گرفتند برای فینالیست شدن در دو دیدار رفت و برگشت باید به تقابل باهم بپردازند. دیدار رفت این دو تیم پنجشنبه هفته آینده (28 بهمن 1395) به میزبانی نفت امیدیه در تهران برگزار می‌شود.

سومین دیدار این هفته و پایان بخش مرحله گروهى لیگ امسال بین دو تیم پایین جدولی اصفهان و نوفلاح  با تصمیم سازمان لیگ واترپلو  هفته آینده پنجشنبه (28 بهمن1395) به میزبانی اصفهان برگزار خواهد شد.

نتایج بازی‌های هفته آخر دور برگشت لیگ برتر واترپلو:

دانشگاه آزاد اسلامی 14 - 11 نفت و گاز گچساران

سایپا 14 - 8 نفت امیدیه

نماینده اصفهان - استخر شهید نوفلاح (پنجشنبه 28 بهمن؛ ساعت  17:30 - اصفهان)

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج