نخستین دوره مسابقات والیبال برفی با شرکت ۱۰ تیم در پیست دیزین برگزار خواهد شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، نشست خبری نخستین دوره رقابت‌های بین‌المللی والیبال برفی ظهر امروز در هتل لاله تهران برگزار شد. 

این نشست که با یک ساعت تاخیر آغاز شد حمیدرضا تفته مدیر عامل شرکت رایکا توسعه کیش اظهار داشت: همه به پیست دیزین به عنوان مکانی برای ورزش اسکی نگاه می‌کنند، در حالی که این پیست می‌تواند برگزارکننده رشته‌های دیگری مثل والیبال روی برف و چوگان روی برف هم باشد. ضمن اینکه ما در پیست اسکی امکاناتی همانند اسنومبیل و پاتیناژ هم داریم که همه می توانند از آن استفاده کنند. همچنین قرار است در اسفند مسابقات اسنوبرد هم برگزار شود، از آنجا که این پیست به عنوان بزرگترین پیست اسکی خاورمیانه است جا دارد که بتوانیم مسابقات معتبر بین المللی را هم در این مکان داشته باشیم. هدف ما از برگزاری این تورنمنت این است که در ابتدا این ورزش را در کشور جا بیاندازیم و سپس در گینس ثبت شویم.

در ادامه مدیرعامل باشگاه بانک سرمایه اظهار داشت: ما قهرمان لیگ و باشگاه‌های آسیا شده‌ایم و نماینده قاره کهن در مسابقات باشگاه‌های جهان هم هستیم. من امیدوارم بتوانیم علاوه بر ورزش‌هایی مثل والیبال در ورزش‌های پایه هم فعال باشیم. 

سعادتمند در ادامه گفت: در اجلاس سالانه فدراسیون جهانی والیبال که در آرژانتین برگزار شد بر برگزاری و توسعه ورزش جدید والیبال برفی تاکید شد. در حال حاضر هزار تیم در اروپا در این ورزش ثبت شده‌اند و بسیاری از ساحلی‌بازان در فصل سرما به این ورزش روی می‌آورند. 

او ادامه داد: در نخستین دوره مسابقات والیبال برفی 7 تیم از کشورهای آلمان، اتریش، ایتالیا، لهستان، اسلوونی، روسیه و چک، 2 تیم از بانک سرمایه و یک تیم هم با نام آتش‌نشانان در آن حضور خواهند داشت. 

مسابقات والیبال برفی روزهای 24 و 25 بهمن‌ماه در پیست دیزین برگزار خواهد شد. جایزه نقدی این مسابقات 15 هزار یورو خواهد بود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج