رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی استان هرمزگان گفت: افرادی که در 12 ساعت گذشته مشروب الکلی دست ساز مصرف کرده اند در صورت داشتن علایم تهوع و استفراغ، سردرد، سرگیجه و تاری دید سریعاً به بیمارستان مراجعه کنند.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، سید «حسین داوودی» با اشاره به موضوع مصرف مشروبات الکلی دست ساز و مسمویت شماری از شهروندان بندرعباسی گفت: به احتمال زیاد شروع مصرف مشروبات الکلی دست ساز از روز سه‌شنبه بوده و از روز چهارشنبه علایم مسمومیت و مراجعه به بیمارستان آغاز شده است.

وی افزود: تا کنون 137 نفر به در اثر مسمومیت ناشی از مصرف مشروبات الکی به دو بیمارستان شهید محمدی و خلیج فارس مراجعه کرده اند.

رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی استان هرمزگان تصریح کرد: عمده ی بیماران در بیمارستان شهید محمدی پذیرش شده و تنها 17 مورد به بیمارستان خلیج فارس مراجعه کرده اند.

داوودی با بیان اینکه حال برخی از این افراد وخیم است، ابراز داشت: متأسفانه 11 نفر از این تعداد جان خود را از دست داده‌اند.

 وی خاطر نشان ساخت: تاکنون 60 نفر از این افراد دیالیز شده‌اند و تعدادی دیگر نیز در نوبت دیالیز هستند.

رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی استان هرمزگان با بیان اینکه مصدمان در گروه سنی 15 تا 65 سال قرار دارند و عمدتا جوان هستند، گفت:  مصرف الکل علاوه بر اینکه یک رفتار غیر قانونی و غیر شرعی است، رفتاری پر خطر محسوب می شود و جوانان ما باید از اینگونه رفتارها اجتناب کنند.

داوودی تاکید کرد: افرادی که در 12 ساعت گذشته مشروب الکلی دست ساز مصرف کرده اند در صورت داشتن علایم تهوع و استفراغ، سردرد، سرگیجه و تاری دید سریعاً به بیمارستان مراجعه کنند چرا که اکثر فوتی ها به دلیل  تأخیر در مراجعه به بیمارستان بوده است.