استاندار هرمزگان خاطرنشان کرد: با توجه به وسعت استان هرمزگان نیاز است سه پایگاه بزرگ امداد و نجات در مناطق مرکز، شرق و غرب استان ایجاد شود تا در زمان حوادث سریع‌تر امدادرسانی صورت گیرد.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از استانداری هرمزگان، فریدون همتی در نشست شورای هماهنگی مدیریت بحران استان ضمن اظهار تاسف از جان باختن جمعی از هموطنان بر اثر حادثه زمین لرزه غرب کشور اظهار داشت: آماده هرگونه همکاری و پشتیبانی تجهیزاتی و اعزام نیروهای امدادی از استان هرمزگان به مناطق زلزله‌زده هستیم.

وی با تاکید بر ضروت آماده باش دستگاه‌های اجرایی برای مقابله با  حوادث غیرمترقبه، گفت: مدیریت بحران و پدافند غیرعامل دو مقوله بسیار مهم هستند و احتمال رو به رو شدن با حوادث در هر لحظه‌ای وجود دارد.

لزوم آموزش در زمینه مدیریت بحران

استاندار هرمزگان خواستار توجه به آموزش و پیشگیری در زمینه مدیریت بحران شد و بیان داشت: هرمزگان استانی زلزله‌خیز است و علاوه برآن حوادثی همچون سیل نیز در این استان واقع می‌شود و با توجه به قرار داشتن در کنار دریا و همچنین تردد هوایی داخلی و خارجی، وجود مسیر ریلی و همچنین استقرار صنایع بزرگ امکان بروز هر نوع حادثه‌ای در هرمزگان وجود دارد.

همتی تصریح کرد: برای آمادگی در برابر حوادث مانورهای مختلف در ساعات مختلف شبانه‌روز باید در هرمزگان برگزار شود تا میزان آمادگی دستگاه‌های مختلف برای مواقع بحرانی مورد ارزیابی قرار گیرد.

وی گفت: هرچه قدر آمادگی برای حوادث وجود داشته باشد، خسارت‌های جانی و مالی نیز در بحران‌های مختلف کاهش می‌یابد و این نشان می‌دهد که مدیریت بحران از درجه اهمیت بسیار زیادی برخودار است و باید آن را جدی بگیریم و هماهنگی لازم و ظرفیت و توانمندی مقابله با هر بحرانی را داشته باشیم.

استاندار هرمزگان خاطرنشان کرد: با توجه به وسعت استان هرمزگان نیاز است سه پایگاه بزرگ امداد و نجات در مناطق مرکز، شرق و غرب استان ایجاد شود تا در زمان حوادث سریع‌تر امدادرسانی صورت گیرد.

همتی همچنین خواستار آموزش دهیاران و اعضای شوراها برای آمادگی در برابر بحران شد و اضافه کرد: با استان‌های همجوار نیز باید هماهنگی و تعامل داشته باشیم تا در مواقع بحران از ظرفیت‌های یکدیگر بهره ببریم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج