نماینده مردم سبزوار در مجلس با بیان اینکه دلیل لغو کنسرت سالار عقیلی در این شهر را از دادستان سبزوار پیگیری خواهد کرد، گفت: این کنسرت‌ها جزو سالم‌ترین فضاهای تفریحی جوانان محسوب می‌شوند؛ لذا باید محدودیت‌ها را به حداقل رساند.

به گزارش خبرگزاری موج، رمضانعلی سبحانی‌فر با اشاره به لغو کنسرت مجوزدار سالار عقیلی در این شهر، گفت: آنچه مشخص است دست‌اندرکاران این کنسرت مجوزهای لازم را از طریق وزارت فرهنگ و مسئولان شهر سبزوار گرفته بودند و بر همین اساس، بلیت‌فروشی نیز داشته‌اند اما دادستان این شهر در آخرین لحظات مانده به اجرای کنسرت، مانع از اجرای آن شده است لذا باید از داستانی دلیل لغو این کنسرت مجوزدار را جویا شد.

نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: معتقدم سعه‌صدر بیشتری در قبال برنامه‌های فرهنگی و هنری نیاز است چراکه این کنسرت‌ها که با نظارت مسئولان و تمهیدات مناسب با چارچوب نظام جمهوری اسلامی برگزار می‌شوند، جزو سالم‌ترین فضاهای تفریحی جوانان محسوب می‌شوند و با اعمال این محدودیت‌ها، صرفا آسیب‌ها بیشتر خواهند شد لذا باید محدودیت‌ها را به حداقل رساند مگر در مواردی که رفتارهای غیراخلاقی محرز و اثبات‌شده باشند.

وی با بیان اینکه جوانان شهرستان تفریحات محدودی دارند، گفت: جذب جوانان به سمت برنامه‌های فرهنگی و هنری جهت آشنایی با فرهنگ و موسیقی غنی ایرانی و پرکردن اوقات فراغت آن‌ها به سالم‌ترین شکل اقدامی ارزشی است و نباید بیش از اندازه به آن‌ها سختگیری کرد.

سبحانی‌فر با بیان اینکه اعمال محدودیت‌ها باید در حد خط قرمزهای مشخص شده باشد که آن را هم به‌یقین وزارت فرهنگ قبل از ارائه مجوزهای خود اعمال کرده است، اضافه کرد: باید بررسی شود؛ دلیل محدودیت اجرا شده توسط دادستانی شهر سبزوار چه بوده است و با مسئولان شهر به گفتگو نشست چراکه دلایلی چون احتمال وقوع رفتار غیراخلاقی قبل از اجرا پذیرفتی نیست.

نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی افزود: به‌عنوان نماینده مجلس شهر سبزوار در اولین فرصت دلیل لغو این کنسرت را که ناراحتی قشر جوانان و هنرمندان را به دنبال داشته با مسئولان شهر پیگیری خواهم کرد.